Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yurtdışı çıkış yasağı tarihe karışıyor

Yurtdışı çıkış yasağı tarihe karışıyor

Giriş Tarihi: 14 Mart 2010 Pazar 11:28
Yurtdışı çıkış yasağı tarihe karışıyor

Yurtdışına çıkış yasağını sadece mahkemeler koyabilecek.

Zübeyde YALÇIN / Sabah

Böylece vergi borcu olanların yurtdışına çıkma yasakları tarihe karışacak. Yurtdışına çıkışta askerlik tecil belgesi de aranmayacak.

Son şeklinin verilmesi için Başbakan Erdoğan'ın imzasını bekleyen değişiklik kapsamında, vatandaşların seyahat özgürlüklerinin önündeki engeller kaldırılacak. Anayasaya, mahkeme kararlarının dışında, hiçbir kurum kuruluşun ya da yapılan işlem nedeniyle yurtdışına çıkış yasağı koyamayacağına ilişkin hüküm eklenecek. Değişikliğinin gerçekleşmesi ile özellikle işadamları vergi cezası nedeniyle yurtdışına çıkamama durumunda kalmayacaklar.

Mevcut durumda devlete belli rakamların üstünde vergi borcu olanların yurtdışına çıkmasına izin verilmiyordu. Öte yandan AK Parti, Türkiye milletvekilliği uygulamasından da geri adım attı. BDP başta olmak üzere Anayasa paketine destek için siyasi partiler ile yapılacak görüşmeler sırasında barajın indirilmesi gündeme gelirse, AK Parti "Türkiye milletvekilli"ğini masaya getirecek. Ancak önerilenin de daha önce söylendiği gibi 100 değil, 50 kişilik kontenjanın Türkiye milletvekilliği için uygulanması. Bu kararın ardında ise 100 Türkiye milletvekili uygulamasının bir partinin tek başına iktidara gelmesini engelleyeceği endişesinin yattığı öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com