Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yurt dışında oy kullanma işlemi bugün sona eriyor

Yurt dışında oy kullanma işlemi bugün sona eriyor

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların oy kullanma işlemi bugün sona eriyor.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2015 Pazar 12:00
Yurt dışında oy kullanma işlemi bugün sona eriyor

Yurtdışı seçim bölgelerinde oy verme işlemleri 25 Ekim (bugün) sona ererken, gümrüklerde oy kullanma işlemi ise 1 Kasım tarihine kadar devam edecek.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlar bağlı bulundukları konsolosluk bölgelerini ve nerede oy kullanacaklarını www.ysk.gov.tr adresinde bulunan ‘Yurtdışı Seçmen Sorgulama’ bölümünden kontrol edebilirler.

1 Kasım’da gerçekleştirilecek olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar, 8 Ekim’den itibaren 54 ülke ve 113 seçim bölgesinde oy kullanmaya başlamıştı.

Yurtdışında bulunan 2 milyon 867 bin 658 seçmen, bağlı bulundukları konsolosluk bölgelerinde, 54 ülke, 113 temsilcilikte kurulan sandıklarda oy kullanma işlemi devam ediyor. Öte yandan yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar, 30 gümrük kapısında da oylarını kullanabilecekler.

YSK, yurt dışındaki seçmenlere kolaylık olması amacı ile 24-25 Ekim günlerinde oy kullanma saatlerini uzatmış, temsilciliklerdeki kabin sayılarını artırmıştı.

Yurt dışı temsilciliklerde 24-25 Ekim tarihlerinde 10.00-19.00 olan oy verme saatleri, 09.00-21.00 olarak düzenlenmiş,  oy verme yerlerinde 2 olan kabin sayısı yurt dışı sandık kurulu başkanlarına verilen yetki ile 3'e çıkarılabilmesine olanak verildi.

Vatandaşların oy kullanacakları bölgeleri ve adresleri kesin olarak bilmeleri ve oy kullanabilmek için Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı veya pasaportlarını ibraz etmeleri gerekiyor.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com