Advert
Advert
Advert

YÜREK YAKAN ÇARESİZLİK

Türkiye’de 7 binde 1 insanda görülen ‘SMA’ Hastalığına yakalanan 5 yaşındaki Peknur Özdemir, tedavi bekliyor.

YÜREK YAKAN ÇARESİZLİK
YÜREK YAKAN ÇARESİZLİK admin

Türkiye’de tedavisi mümkün olmayan ve cihaza bağlı olarak yaşayan Peknur, bu amansız hastalıktan dolayı 3 kardeşini kaybetti. Ölüm kalım mücadelesi veren minik Peknur’un ailesi yetkililerden yardım bekliyor.

Dünyada ve ülkemizde pek çok çocuğun hayatını kaybetmesine neden ve Halk arasında “Gevşek Bebek Sendromu” olarak bilinen Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalığına yakalanan  5 yaşındaki Peknur Özdemir, tedavi bekliyor. Türkiye’de tedavisinin mümkün olmadığı ve tedavi için ilaçların da bulunmadığı amansız hastalık için Özdemir ailesi çaresiz.

YÜREK YAKAN ÇARESİZLİK

Bahçivan olarak çalışan ve SMA hastalığı nedeniyle 3 çocuğunu kaybeden Baba İhsan Özdemir, yurt dışından ilaçların temin edilmesi için yetkililerden yardım bekliyor. Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesi Akziyaret Mahallesi’nde yaşayan İhsan Özdemir, kızının cihaza bağlı yaşadığını ifade ederek sık sık yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı da mağdur olduğunu belirtti. Baba Özdemir, küçük Peknur’un tedavi masraflarını karşılamakta da güçlük yaşadığını belirtti.

CİHAZA BAĞLI OLARAK YAŞIYOR AİLE ÇARESİZ, YARDIM BEKLİYOR

Anne Hanım Özdemir ise kızının bu hastalığı için çok üzüldüğünü belirterek biran olsun bile yanından ayrılmadığını ifade etti.

Peknur Özdemir Gevşek Bebek Sendromu Spinal Müsküler Atrofi Baba İhsan Özdemir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak