Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Yunus Emre İMKB Avrupa’da

Yunus Emre İMKB Avrupa’da

Eğitim ve öğretime başladığı günden beri başarılarıyla Şanlıurfa sınırlarını aşan Yunus Emre İMKB Ortaokulu bir başarıya daha damgasını vurdu.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2012 Pazartesi 22:47
Yunus Emre İMKB Avrupa’da


Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajans’ın teşvik ve finanse ettiği COMENIUS / Çok Taraflı Okul Ortaklığı kapsamında yer alan ve konusu ‘’GLOBAL POVERTY AND US” (Küresel Fakirlik ve Biz) adlı uluslararası projesi 2012 yılında birçok proje içinden sıyrılarak kabul edildi. Comenius Programı; okullar ve öğretmen yetiştiren kurumlar arasında uluslararası işbirliği ve değişimi teşvik ederek okulların idaresine güzel çalışmaların ve yeniliklerin uluslararası boyutta yaygınlaştırmasını destekliyor. Ayrıca eğitimde dışlanma ve okulda başarısızlıkla mücadelede, özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin entegrasyonu ve eğitimin bütün sektörlerinde fırsat eşitliğini teşvik eden yöntemlerle bunları geliştiriyor.
21 Eylül 2012 Cuma günü Ulusal Ajans tarafından düzenlenen hazırlık toplantısına Okul Müdürü M.Adnan İKBAL ve İngilizce Öğretmeni Yakup CEYLAN katılmıştır. Yunus Emre İMKB Ortaokulu program çerçevesince İtalya, Portekiz, Polonya, Lituanya ve Romanya’ya ziyaretler gerçekleştirecek ve bu ülkelerin öğretmen ve öğrencileri de ilimize gelecek, Yunus Emre İMKB Ortaokulu’ndaki eğitim ve öğretim faaliyetlerine katılacaklar.
Yunus Emre İMKB Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri 2009-2011 yılları arasında da, Comenius Projesi kapsamında çeşitli Avrupa ülkelerine (Finlandiya, Polonya, Almanya ve İtalya) ziyarette bulunmuştu.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz

Birecik'te Sahnelendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com