Advert
Advert
Advert

Yumurtalık'tan kaçak giriş yapan araç takla attı

Savaşın yoğun bir şekilde devam ettiği Kobani sınırında aracını kaçak yollardan Türkiye tarafına geçirmeye çalışanlarla güvenlik güçleri arasında yaşanan kovalamacada bir araç takla attı.

Yumurtalık'tan kaçak giriş yapan araç takla attı
Yumurtalık'tan kaçak giriş yapan araç takla attı

IŞİD ile YPG arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı Suriye’ye bağlı Kobani kentinden kaçan Kobanililere ait binlerce araç sınırda bekliyor. Türkiye sınırda bekleyen araçların geçişine kontrollü izin verdiği halde hala birçok araç Suriye tarafında bulunuyor. Araçlarının çalınma tehlikesi nedeniyle, binlerce Kobanili araçların içerisinde yatıp kalkıyor.

IŞİD’in batı bölgesinden saldırması nedeniyle iki ateş arasında kalan Kobanililerin araçlarına bazen mermilerin de isabet ettiği de belirtiliyor. Hem Türkiye tarafına geçirilen araçlarda hem de karşı taraftaki araçlarda güvenlik önlemlerinin az olması nedeniyle sınırdaki araçların içerisindeki araba teyplerinin çalındığı iddia ediliyor.

Suriye tarafında bulunan araçların Türkiye tarafında trafiğe çıkması yasaklandığından dolayı birçok araç sahibi sınırda bekleyen araçlarını kaçak yollarla Türkiye tarafına geçirmeye çalışıyor. Araçların kaçak yollarla getirilmesi ihtimaline karşılık sınır boyunda güvenlik tedbiri alan güvenlik güçleri ile  araçlarını kaçak yollarla sınırdan geçirmeye çalışanlar arasında kovalamaca yaşanıyor.

Bugün öğle saatlerine doğru Yumurtalık geçiş kapısından birçok aracın kaçak yollardan Türkiye tarafına geçtiğini gören güvenlik güçleri araçları takibe aldı. Güvenlik güçlerinden kaçan bir araç direksiyon hakimiyetini kaybederek takla attı. Araçta maddi hasar meydana gelirken araçta bulunan bir kişi hafif yaralandı. Yaralanan şahsı gözaltına alan güvenlik güçleri, kaza yapan araca da el koydu.

Güvenlik güçleriyle kovalamaca yaşayan birkaç araç da tarlada yaşanan uzun kovalamacanın ardından kaçmayı başardı. Kovalamaca sırasında çatışmaları seyreden kalabalık arasında da hareketlilik yaşandı. Kovalamacayı heyecanla izleyen kalabalık, araçların kaçabilmesi için yardımcı oldukları görüldü.(Osman Gülebak-İLKHA)


IŞİD YPG
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle