Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yüksekte Çalışanlara Eğitim Verildi

Yüksekte Çalışanlara Eğitim Verildi

Dicle EDAŞ'ta görev yapan teknik personele uzmanlar tarafından 'Yüksekte Çalışma Eğitimi' verildi.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2015 Pazartesi 10:08
Yüksekte Çalışanlara Eğitim Verildi

 

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (Dicle EDAŞ), en önemli öncelik olarak belirlediği iş sağlığı ve güvenliği konusunda çalışanlarını eğitmeye devam ediyor.

Bu amaçla düzenlenen eğitimleri uzman eğitmenler veriyor. Şanlıurfa'da da
profesyonel yüksekte çalışma teknisyenleri tarafından, teknik personele eğitim verildi. Eğitim sırasında uzmanlar, Dicle EDAŞ çalışanlarına işlerini güvenli bir şekilde yapmaları için gerekli olan çalışma metotlarını anlattı.

Eğitim çalışmasının teorik kısmı Dicle EDAŞ Şanlıurfa İl Müdürlüğü toplantı salonunda, uygulamalı kısmı ise Dicle EDAŞ eğitim sahasında verildi.

Uzmanlar, personele yüksekte çalışma teknikleri, emniyet temel prensipleri ve yüzde 100 bağlı olma, düşüş durdurucu sistemleri, tırmanış emniyet sistemleri, dikey yaşam halatlarının kullanılma becerilerinin arttırılması, emniyetli çalışma pozisyonları, koruma yöntemleri ve topraklama tesisatının güvenli şekilde kullanılması konularını teorik ve pratik olarak anlattı.

TARHAN, “İŞ GÜVENLİĞİNİ ÖN PLANDA TUTUYORUZ”
Yüksekte çalışma eğitimi ile ilgili bilgi veren Dicle EDAŞ Şanlıurfa İl Müdürlüğü İş Güvenliği Uzmanı Fatma Tarhan, yapılan işin gereği olarak iş güvenliği konusuna en çok önem veren şirketlerden biri olduklarını belirtti. Tarhan, "Çalışanlarımızın güvenliğini her zaman ön planda tuttuk. Eğitimlerde, her türlü çalışma alanında çalışma ekipmanlarının doğru kullanımı, bakımı ve kontrolünü sağlamanın yanı sıra mevcut tehlike ve risklere karşı farkındalık oluşturmayı hedefledik. ’’ dedi.

Teorik ve uygulamalı eğitimin ardından teknisyenlere katılım belgesi verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com