Advert
Advert
Advert

YGS Sınavı bugün! Urfa'dan YGS sınavına kaç kişi giriyor? YGS hangi tarihte açıklanacak?

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) yarın sabah saat 10.00’da başlayacak ve 160 dakika sürecek. Urfa'dan YGS sınavına kaç kişi giriyor? Tüm yürkiyede YGS sınavına giren öğrenci sayısı ne kadar? YGS hangi tarihte açıklanacak? detaylar haberimizde!..

YGS Sınavı bugün! Urfa'dan YGS sınavına kaç kişi giriyor? YGS hangi tarihte açıklanacak?
YGS Sınavı bugün! Urfa'dan YGS sınavına kaç kişi giriyor? YGS hangi tarihte açıklanacak?


Her yıl yaklaşık 2 milyon kişinin katıldığı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) yarın sabah saat 10.00’da başlayacak ve 160 dakika sürecek.  Şanlıurfa Genç Düşünce Akademisi (GEDAK) tarafından, bugün YGS’ye girecek öğrencilere sınav öncesi moral-motivasyon amacıyla program düzenlendi.
Şanlıurfa’da yaklaşık 19 bin öğrencinin gireceği sınavda adaylar, her biri 40 soruluk Türkçe, temel matematik, sosyal bilimler ve fen bilimleri alanlarında toplamda 160 sorudan oluşan testleri cevaplayacak.

Genç Düşünce Akademisi (GEDAK) tarafından üniversiteye hazırlık yapan YGS öğrencilere moral-motivasyon programı tertiplendi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda daha sonra öğrencilere tatlı ikram edilerek, ilahi ve ezgiler seslendirildi.

Programda sınava girecek öğrencilere bilgi veren eğitimci Fehmi Göv, “Kesinlikle sınavda heyecana kapılmayın. Bunun önüne geçmek için sihirli bir değnek yoktur. Tek çözümü kendimizi şuna şartlandıracağız. Bu sınav olmazsa olmazlardan değildir. Bu sınav olmazsa bir daha ki sınav olur düşüncesiyle girmeliyiz.” diyerek sınav öncesi ve sonrası için gerekli bilgiler verdi.

Programda duygularını dile getiren öğrenci Yakup Paçal, “Elimizden gelen gayreti sarf ettik. Sınava kendimi hazır hissediyorum ve fazla heyecan da yoktur.” dedi.

Gerektiği kadar sınava hazır olduğunu söyleyen öğrenci Şefik Öztürk, “Sınava hazırlığımız iyi geçti. Son 2 ayda motivasyonumuzu biraz daha artırdık. Gerektiği kadar kendimizi sınava hazır hissediyoruz. Orta düzeyde bir heyecan var.” İfadelerini kullandı.

Son olarak öğrenci Muhammed Emin Göçmen ise, “Sınava hazırlığım orta düzeydeydi. İkinci yıldır sınava giriyorum bundan dolayı kendimi sınava hazır hissediyorum. İlk sınavda heyecan yoktu ama ikinci dönemde heyecan var. Kaybedeceğim korkusu var sonuçta. Allah kısmetimizde ne yazdıysa o olacaktır.” şeklinde konuştu.

  Sınavın sonuçarı (YGS) 25 Mart’ta açıklanacak

Ülke genelinde 2 milyon 178 bin 563, Şanlıurfa’da yaklaşık 19 bin adayın katılacağı Yükseköğretime Geçiş Sınavının (YGS) sonuçları, 25 Mart’ta ÖSYM’nin internet sitesinden öğrenilebilecek. (Ramazan Casuk/Hüseyin Yetmiş-İLKHA)YGS motivasyon ygs sınavları ne zaman açıklanacak urfada ygsye kaç kişi giriyor Yükseköğretime Geçiş Sınavına kaç kişi giriyor Şanlıurfa'da Yükseköğretime Geçiş Sınavına giren öğrenci sayısı urfa Şanlıurfa urfahaber Ş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu