Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Yüksek Yargıda Kaos Buluşmaları

Yüksek Yargıda Kaos Buluşmaları

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2010 Cumartesi 10:56
Yüksek Yargıda Kaos Buluşmaları
Yüksek Yargıda Kaos Buluşmaları Ergenekon Terör Örgütü” soruşturması kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) yöneticileri ile üyeleri hakkında düzenlenen iddianamede, Ergenekon sanıklarının yüksek yargı üyeleriyle irtibatı gözler önüne seriliyor.

Kenan Kıranın Haberi:

9 Şubat 2008 tarihinde, yıllardır süren başörtüsü yasağını üniversitelerde sona erdirecek olan Anayasa Değişiklik Teklifinin, TBMMde ezici çoğunluğu oluşturan 411 oyla kabul edilmesi ve Köşke gönderilmesinin ardından Ergenekon Terör Örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla yargılanan Jandarma Eski Genel Komutanı Emekli Orgeneral Şener Eruygurun harekete geçtiği ve Ergenekon sanıklarının yüksek yargı üyeleri ile görüşmesi için randevu aldığı ortaya çıktı

Emekli Orgeneral Şener Eruygur, 11 Şubat 2008 tarihinde Ergenekon sanığı ÇEV Başkanı Gülseven Yaşeri aramış, kendisi ve ÇEV yöneticilerinin 12 Şubat 2008 tarihinde saat 11:00da Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu, saat 13:30da Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, saat 14:00da Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya ile görüşmesini sağlamış.

İŞTE O GÖRÜŞME

İddianamede, Şener Eruygurun, Gülseven Yaşerle yaptığı telefon görüşmesi aynen şöyle yer alıyor:

Tape No: 6001, 11.02.2008 tarihinde saat 21:12de Mehmet Şener ERUYGUR/Ali E. ile Gülseven YAŞERin yaptığı görüşmede özetle; Mehmet Şener Eruygurun Ali beyi veriyorum, siz buluşma şeklini bi anlaşın aranızda dediği ve görüşmeye Ali E.nin devam ettiği, Ali E.nin, ben Ali E. nasılsınız dediği, Gülseven Y.nin Buyurun Ali bey biliyorum teşekkür ediyorum şimdi yarın akşam 11de Danıştay başkanı Sumru hanımla randevumuz var dediği, Ali E.nin Saat 11de. Nasıl planladınız gelmeyi dediği, Gülseven Y.nin, Şimdi biz yarın sabah 8 uçağı ile geliyoruz arkadaşlarla. Birkaç tanesi uçakta olacak ben getireceğim öbürleri de orada olacaklar ama biz şöyle yapalım 11e çeyrek kala ya da 20 kala orada buluşalım dediği, Ali E.nin, O zaman Danıştayın önünde öyle mi? dediği, Gülseven Y.nin Danıştayın evet, başkan özel kalemde de buluşabiliriz çünkü randevumuz var zaten şimdi Danıştay binası tam olarak nerede Ali bey? dediği, Ali E.nin Danıştay binası Sıhhiyede Sıhhiye Orduevini biliyor musunuz? Orduevinin hemen bitişiğindedir. Orduevi ile Danıştay arasında bir şey var yol yani sokak var dediği, Gülseven Y.nin, Tamam hatırladım şimdi Ali bey. Özel kalemde bekleyebiliriz biz 15 çeyrek şey 20 kala orada olalım dediği, Ali E.nin, Ben sizi orduevinden dediği, Gülseven Y.nin Şeyden Sivil Toplum Kuruluşları birliği geliyoruz diyoruz size de bütün programı fakslattırıyorum yarın bizim sekreterle konuştum şimdi. 13:30 da da Yargıtay başkanına gidiyoruz saat 14:00te de başsavcıya gidiyoruz Yargıtay başsavcısına dediği, Ali E.nin, Efendim şöyle yaparsak bir kere Danıştay da buluşalım sonra konuşuruz dediği, Gülseven Y.nin, Sonra programımızı konuşalım çok teşekkür ediyorum dediği, Ali E.nin, Danıştayda şöyle buluşalım 10:45te ben Danıştayın özel kaleminde beklerim sizi. Yanımda şey Bilim Danışma Kurul başkanımız emekli gelmiyor mu bizim bir arkadaşın da gelme ihtimali vardı da dediği...

İŞTE O KRONOLOJİ

24 OCAK 2008: Ergenekon Terör Örgütü üyesi sanığı Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı İlhan Selçuk, İktidar partisi zanlı köşe başlıklı bir yazısında, Savcı, kırmızı çizgiyi çiğneyip bölücülük ya da dincilik yapan siyasi partiye dava açmasın, görür gününü dedi ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkayaya gözdağı verdi.

1 ŞUBAT 2008: TBMM Anayasa Komisyonunda başörtüsünün yükseköğretimde serbest bırakılmasını içeren Anayasa değişikliği teklifi kabul edildi. Komisyon, AK Parti ve MHPli milletvekillerince verilen Anayasa değişikliği teklifi üzerindeki görüşmelerini 11 saatte tamamladı. Komisyon, teklifi 4 ret oyuna karşılık 17 oyla kabul etti.

5 ŞUBAT 2008: Ergenekon Terör Örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklanan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bedri Gültekini aradı ve, 16sında Anayasa Mahkemesinde görüşülmeden önce ona destek amacı ile büyük eylem yapalım dedi.

7 ŞUBAT 2008: Ergenekon zanlısı İlhan Selçuk, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldıza, YÖK elden gidiyor... Gidiyor, yani her şey elden gidiyor, tuhaf bir durum var, bakalım ne olacak.. Şimdi yalnız 2 tane şey var; eğer kapatma davası açılırsa, bir de üstüne ekonomik kriz gelirse, Türkiye biraz karışırsa, belki bir umut doğabilir yani... Çünkü normal yollardan bunlar mümkün değil artık dedi.

YARGI, KAPATMA KARARINA DOĞRU GİDİYOR HABERİNİ DE VERDİLER

8 ŞUBAT 2008: İlhan Selçuk, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldıza, Zannediyorum yargı da yürüyecek. Bunlar da yürüyecek, yargı da yürüyecek. Bir yerde bir hesaplaşma olacak herhalde. Yani şöyle bir şey aklıma geliyor; YARGI, KAPATMA KARARINA DOĞRU GİDİYOR, HABERİNİ DE VERDİLER. Kapatma kararını verdiği anda bunlar da diyecekler ki; biz milli iradeyiz, şey başlıyacak, ben milli iradeyim diyecek, birtakım şeyler yapmaya çalışacak; çünkü göğsünde KAPATILMIŞTIR levhası dururken, AKP bir şey yapamaz. Bir şey yapabilir, isim değiştirir dedi.

411 OYLA BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI KALKTI

9 ŞUBAT 2008: Yıllardır süren başörtüsü yasağını üniversitelerde sona erdirecek olan Anayasa Değişiklik Teklifi, TBMMde ezici çoğunluğu oluşturan 411 oyla kabul edildi ve Köşke gönderildi. CHP, söz konusu değişikliği Anayasa Mahkemesine götüreceğini açıkladı.

3 GÜN SONRA GÖRÜŞMELER BAŞLADI

12 ŞUBAT 2008: 68liler Vakfı Başkanı Merdan Aslan ve Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) yöneticilerinin de bulunduğu sivil toplum kuruluşları temsilcileri, 5-6 kişilik bir heyetle Danıştay Başkanı, Yargıtay Başsavcısı, Yargıtay Başkanı ve Anayasa Mahkemesi üyesi ile görüştü.

YARGI ÜYELERİ İLE GÖRÜŞME

13 ŞUBAT 2008: İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel, 13 Şubat 2008 tarihinde İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçeki aradı ve 68liler Birliği Vakfının Genel Sekreteri Merdan Aslanın, Danıştay Başkanı, Yargıtay Başsavcısı, Yargıtay Başkanı ve Anayasa Mahkemesinin bir üyesi ile görüştüğünü söyledi.

Merdan Aslan, Doğu Perinçeke yaptığı görüşmeleri anlattı ve, Son derece emin, son derece kararlı konuştular. Son derece olumlu yanıtlar verdiler ve Hukuk olarak, Hukuk çerçevesinde, yargı olarak sonuna kadar direneceğiz ve kimse merak etmesin dediler. Selma Hanım diye bir bayanla görüştük ama çok akıllı, çok militan.. (Selma Hanımı kastediyor). Anayasa Mahkemesinde üye... dedi.

GÜL, KANUNU ONAYLADI

22 ŞUBAT 2008: Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yükseköğretimde başörtüsünün serbest bırakılmasını öngören 5735 sayılı, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu onayladı.

14 MART 2008: Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği iddiasıyla AK Partinin temelli kapatılması talebiyle Anayasa Mahkemesinde dava açtı.

KENAN KIRAN / YENİ AKİT

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AA Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Öymez: Dünyanın her tarafına ulaşmak istiyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com