Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem YSK'dan adres değişikliğini kolaylaştıran yeni genelge

YSK'dan adres değişikliğini kolaylaştıran yeni genelge

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) adres değişikliğini, bulunduğu yer nüfus müdürlüklerine 28 Ağustos'a kadar bildiremeyen ve bu süreyi kaçıran seçmenlerin 1 Kasım'daki seçimde istedikleri yerde kolaylıkla oy kullanabilmeleri ve seçmen listelerine yazılabilmeleri için genelge değiştirdi.

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2015 Salı 02:33
YSK'dan adres değişikliğini kolaylaştıran yeni  genelge

YSK’nın bugün aldığı karara göre, seçmenler 2-10 Eylül tarihleri arasında, bulundukları yer Nüfus Müdürlüklerine başvurup ,1 Kasım’da oy kullanmak istedikleri yeri ‘birinci adres’ olarak bildirdikleri taktirde başka  bir işleme gerek kalmadan seçmen listelerine yazılabilecekler. Böylece seçmenlerin ayrıca ilçe seçim kuruluna başvurmalarına da gerek kalmayacak.

Nüfus müdürlükleri bu ikametgah değişikliklerini ilçe seçim kurullarına bildirecek.

Böylece, seçmenler de askı süresi içinde 1 Kasım’da oy kullanacakları adreslerindeki seçmen kütüklerine yazılmış ve durumlarını güncellemiş olacaklar. Yurtdışı seçmenler de 2-10 Eylül’deki askı süresi içinde pasaportları ile bulundukları yer nüfus müdürlüğüne başvurarak, 1 Kasım’da bulunacakları yurtdışı adresini beyan ederek, durumlarını güncelleyebilecekler.  

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com