Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset YSK Seçim takvimi açıklandı

YSK Seçim takvimi açıklandı

Yüksek Seçim Kurulu 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan 26. dönem milletvekili genel seçiminde uygulanacak seçim takvimini açıkladı.

Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2015 Perşembe 14:54
YSK Seçim takvimi açıklandı

Seçimlerin 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılmasının kesinleşmesinin ardından çalışmalarını tamamlayan Yüksek Seçim Kurulu, uygulanacak seçim takvimini açıkladı. Buna göre, siyasi partiler aday listelerini 18 Eylül'de YSK'ya verecek. YSK ise kesin aday listeleri ve bağımsız adayları 28 Eylül'de ilan edilecek.

31 AĞUSTOS: Oy kullanılacak gümrük kapıları ve yurt dışı temsilcilikleri ilân edilecek.

2 Eylül: Muhtarlık bölgesi askı listeleri askıya çıkarılacak. Tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listeleri de güncelleştirilmek üzere askıya çıkarılacak. Yurt Dışı Seçmen Kütüğü internet ortamında www.ysk.gov.tr adresinde ilân edilecek ayrıca, Yüksek Seçim Kurulunun www.ysk.gov.tr internet adresinden bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmaya başlanabilecek.

10 Eylül: Muhtarlık bölgesi askı listeleriyle tutuklular ve taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri askıdan indirilecek ve itiraz süresi sona erecek. Yüksek Seçim Kurulunun www.ysk.gov.tr internet adresinden bina bazında seçmen kayıtlarının sorgulanma süresi sona erecek.

11 EYLÜL: Muhtarlık bölgesi askı listeleri, yurtdışı seçmen kütüğü ile tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listelerine yapılacak itirazlar karara bağlanacak.

13 Eylül: Siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesiyle ilgili kura çekimi.

 

18 Eylül: Siyasi partilerin genel merkezleri, seçime katılacakları seçim çevrelerine ait aday listelerini YSK Başkanlığına alındı belgesi karşılığında en geç saat 17.00'ye kadar vermelerinin son günü.

20 Eylül: Yurtiçi ve yurt dışı seçmen kütükleri kesinleştirilecek. Yurtiçi seçmenlerin oy vereceği yer ve sandıklar belirlenecek. Yurtdışı seçmenlerin oy kullanacakları temsilcilik, tarih aralığı ve yer bilgileri www.ysk.gov.tr adresinden ilan edilecek.

22 EYLÜL: Siyasi partilerin aday listeleri ile bağımsız adayların başvuru evrakındaki eksiklikleri tamamlamalarının ve bağımsız adayların adaylıktan vazgeçmelerinin son günü.

26 EYLÜL: Birleşik oy pusulasında yer alacak olan bağımsız aday sıralaması için tüm il seçim kurullarında aynı anda olmak üzere saat 11.00'de kura çekilecek, davete rağmen kuraya katılmayan bağımsız aday yerine ise il seçim kurulunca kura çekimi yapılacak.

28 EYLÜL: Siyasi partilerin seçim çevreleri itibarıyla milletvekili kesin aday listeleri ile bağımsız adaylar radyo, televizyon, Resmi Gazete ve illerde ilan edilecek.

Her sandık için adı önerilen başkan adayları arasından ad çekilerek sandık kurulu başkanları belirlenerek, sandık kurulu başkan ve üyeleri SEÇSİS'e girilmeye başlanacak.

8 EKİM: Yurtdışı temsilciliklerde ve gümrük kapılarında oy verme işlemine başlanacak.

22 EKİM: Propaganda serbestliği ve bir kısım seçim yasakları başlayacak.

25 EKİM: Yurtdışı temsilciliklerde oy verme işlemi sona erecek. Radyo ve televizyon propaganda konuşmaları başlayacak.

31 EKİM: Seçim propagandası saat 18.00'de sona erecek.

1 KASIM: Oy verme işlemine başlanacak.   (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com