Reklamı Geç
Advert
Advert

Birlikte Yaşama Kültürü yarışması sonuçlandı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Birlikte Yaşama Kültürü' konulu şiir-deneme ve resim yarışmasının sonuçları açıklandı. Jüri üyelerinin tüm eserleri titizlikle ele alarak değerlendirdiği yarışmada dereceye giren isimler belirlendi.

Birlikte Yaşama Kültürü yarışması sonuçlandı
Birlikte Yaşama Kültürü yarışması sonuçlandı

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından müracaatları 21 Mart-22 Nisan 2016 tarihleri arasında alınan 'Birlikte Yaşama Kültürü' konulu şiir-deneme ve resim yarışmasının sonuçları jüri üyelerinin çalışmalarını tamamlaması ile açıklandı.
Üç dalda ele alınan, barış ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesine yönelik amaçla düzenlenen yarışmada jüri üyeleri haftalar süren değerlendirmesini dün itibari ile tamamladı.
Büyükşehir Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından oluşturulan ve deneme dalında Yrd. Doç. Dr. Mahmut Kaya, Yrd. Doç. Dr. Halef Nas, Yrd. Doç. Dr. Levent Bilgi, resim dalında Yrd. Doç. Dr. Hatice Kübra Ergin, Okt. Necla Tosmur, Şiir dalında ise Prof. Dr. Ekrem Bektaş, Ört. Gör. Hasan Akçay ile Şair Ahmet Kaya'dan oluşan jürinin değerlendirdiği yarışmada ilk üçe giren isimler ve eserler belirlendi.

Yarışmada derece alan isimler ve eserler şu şekilde sıralandı:
DENEME DALINDA;
1. İbrahim Şaşma (Canlar ve Serencamlar)
2. Makbule Atlı (Birlikte Yaşama Sanatı)
3. Saltuk Buğra Bıçak (Birliğin Kıyılarından Dirlik Atlasına)
Seher Şeker (Dünüm Bugünüm Mezopotamya - Jüri Özel Ödülü)

RESİM DALINDA;
1. Mesut Toprak
2. Mehmet Yücel
3. Zülfikar Bayhan
Hayriye Demirkol - Jüri Özel Ödülü
İbrahim Birol - Jüri Özel Ödülü

ŞİİR DALINDA;
1. Züleyha Özbay Bilgiç (Hicret Soylu Kervan)
2. Yasin Semiz (Birlik Kasidesi)
3. Mehmet Dalkanat (Al Beni Kucağına)
Celalettin Kurt (Saatleri Barışa Kurdurmanın Vaktidir - Jüri Özel Ödülü)

ESERLER YAYIMLANACAK
Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği yarışmada derece alan deneme ve şiir dalındaki eserler seçkin kitaplarda yayımlanacakken, resim dalında derece alan eserler ise düzenlenecek sergide yer alarak sahiplerine sertifika verilecek.
Öte yandan yarışmada birincilik ödülü; 5 bin lira, ve dizüstü bilgisayar, ikincilik ödülü; 4 bin lira ve dizüstü bilgisayar, üçüncülük ödülü; 3 bin lira ve dizüstü bilgisayar ve jüri özel ödülü; 2 bin ilra olarak belirlenirken, ödüller önümüzdeki günlerde netleşecek tarihin ardından düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

Yrd. Doç. Dr. Mahmut Kaya Yrd. Doç. Dr. Halef Nas Yrd. Doç. Dr. Levent Bilgi resim dalında Yrd. Doç. Dr. Hatice Kübra Ergin Okt. Necla Tosmur Şiir dalında ise Prof. Dr. Ekrem Bektaş Ört. Gör. Hasan Akçay Şair Ahmet Kay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Hüseyin Koroç son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Hüseyin Koroç son yolculuğuna uğurlandı
Şanlıurfalılar 16 Nisan’ın öneminin farkında
Şanlıurfalılar 16 Nisan’ın öneminin farkında