Advert
Advert
Advert

Yöresel Ürünler Fuarında Van standına yoğun ilgi

Antalya'da düzenlenen 6. Yöresel Ürünler Fuarında (YÖREX) Van Standı, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Yöresel Ürünler Fuarında Van standına yoğun ilgi
Yöresel Ürünler Fuarında Van standına yoğun ilgi

Üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri gıda ürünleri, el sanatı ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanıtmak amacıyla düzenlenen Yörex Fuarına Van Ticaret ve Sanayi Odası ile Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKKA) ortak katılım sağladı.

Van'ın yöresel tatlarına Ayranaşı, Keledoş, Helise, Van Kahvaltısı, Kürt Köftesi başta olmak üzere, el sanatlarından Van Kilimi ve Savat Gümüş eserlerinin sergilendiği fuarda ziyaretçiler Van standına yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Muammer Türker ve birçok Milletvekilinin ziyaret ettiği stantta misafirlere yöresel tatlar ikram edildi.

Ziyaret esnasında konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, dünyaca ünlü, Guinnes rekoru sahibi Van kahvaltısının ve Van’ın diğer leziz tatlarının fuarda tanıtılmasını ve tüm ziyaretçilere ikram edilmesini takdir etti.

Hisarcıklıoğlu, Van’ın tarihi, kültürü ve doğal güzelliği ile önemli bir kent olduğunu ve Van’ın bilinirliğinin arttırılması için yapılan bu tür çalışmaların takdir edilmesini gerektiğini ifade ederek, Van Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür etti.

"5 gün boyunca yöresel tatlar ücretsiz ikram edilecek"

Van TSO Başkan Yardımcısı Yavuz Karaman ise; bu yıl Van TSO ile DAKKA olarak ortak katılım sağladıklarını, Van’ın bilinirliliğini arttırmaya yönelik her türlü organizasyonda yer almaya çalıştıklarını ifade ederek, "Kentimiz tarihi ve doğal güzellikleri ile bölgesinde cazibe merkezi konumundadır. Bu tür organizasyonların tanıtım için çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle de kahvaltımızla, yöresel yemeklerimizle, el sanatlarımızla bu fuarda yer aldık. Bugün kapılarını açan fuarda standımız büyük ilgi gördü. 5 gün boyunca misafirlerimize yöresel tatlarımızın tamamını ücretsiz olarak ikram edeceğiz." diye konuştu.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik