Advert
Advert
Advert

Yöresel kıyafet defilesi

Yöresel kıyafet defilesi
Yöresel kıyafet defilesi


Kentte şenlik havasında geçen kurtuluş programı Şanlıurfalıların milli mücadelede ortaya koyduğu kahramanlık destanını anlatan konferans, sergi ve müzikalin yanı sıra yöresel kıyafet defilesi ile devam etti. Etkinlikler kapsamında Mozaik AVM'de yöresel kıyafet defilesi yapıldı.
Şanlıurfa Belediyesi tarafından organize edilen defilede yer alan mahalli mankenler ustalara şapka çıkarttılar. Zılgıtların atıldığı, kınaların yakıldığı, düğün havasında geçen defilede birbirinden şık yöresel kostümler sergilendi.
Şanlıurfa'nın doğal güzelliklerini anlatan ve genç kızların evlerinde yapıp getirdikleri yöresel kıyafetler, izleyenler tarafından ilgi gördü. Profesyonel mankenlere şapka çıkartan genç kızların güzellikleri yerel kıyafetlerle farklı bir güzelliğe yol açartken defile katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı. Şanlıurfa'nın gelenek ve göreneklerinin yansıtıldığı defilede genç kızlardan birisi gelin oldu. Kızlar zılgıtlar atarken, erkek evi ise sazlı sözlü şekilde sahneye geldi. Gelinin eline kına yakılırken, bir yandan da zılgıtlar atıldı. Şanlıurfa'da ilk kez böyle bir defile yapıldığını görenler adeta kendilerinden geçtiler.

İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
DAEŞ’in giremediği tek ilçe
DAEŞ’in giremediği tek ilçe