Advert
Advert
Advert

Yol-İş Sendikası Yeni Hizmet Binasına Kavuştu

Türkiye Yol-İş Sendikası tarafından yeni yaptırılan Şanlıurfa 1 Nolu Hizmet binası Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in katılımıyla düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Yol-İş Sendikası Yeni Hizmet Binasına Kavuştu
Yol-İş Sendikası Yeni Hizmet Binasına Kavuştu

Açılış törenine Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç,  Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Yol-İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Emin Kubat, 81 İlin Yol İş Sendikası Şube başkanları yol iş çalışanları ve sendika üyeleri katıldı.

Hizmet binasının açılış töreninde konuşan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç sendikaların önemini vurgulayarak şunları söyledi; “Yol-İş Türkiye’nin her metrekaresinde emeği olan işçilerin alın teri döktüğü organize olduğu bir sendika. Geçmişten bugüne hizmet eden tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Deve yolu ile gidilen köylerin bugün Allah’a şükür yollara kavuştuğunu görüyoruz. 15 bin km’yi geçen duble yol yaptık. Bu mühendisi ile işçisi ile Türkiye’nin, hepimizin, sendikamızın ortak başarısı emeği geçenleri kutluyoruz.”

Genel olarak bakıldığında sendikaların da sorunları olduğuna dikkat çeken Güvenç, “Tabi sorunlar var, sorunsuz olmaz. Türkiye değişiyor Dünya ile entegre oluyor. Dolayısıyla sadece sendikal konular değil yapının tamamı sorgulanıyor, gözden geçiriliyor, elden geçiyor, değişiyor. Ama kıvançla söylemek gerekiyor 2005 yılından buyana müzakereler sonucunda herkes sorununu kamuoyunun önünde söyleyerek bugünlere geldik. Şunu söylemek gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti’nde hiçbir işçi mağdur edilmez, hiçbir işçi heder edilmez. Mutlaka görüşmeler yoluyla karşılıklı müzakereyle iki tarafın da kazanacağı iki tarafın da mutlu olacağı çözümler üretilir diyorum. Hiç endişelenmiyorum, bu olgunluğa hem bizler sahibiz hem işçiler sahip, hem sendikamız sahip” dedi.

Daha sonra konuşan Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar ise; “Meclis gündeminde olan Büyükşehir yasa tasarısından İl Özel idaresinde çalışan arkadaşlarımızın aynı şekilde hizmetleri götürmesini istiyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise, Şanlıurfa’nın önemli bir şehir olduğuna dikkat çekerek, “Şanlıurfa evimden daha temiz. Burada en büyük pay 3000’e yakın çalışanlarımıza ait. Hepsiyle gurur duyuyorum” dedi. Başkan Fakıbaba, “Kimsenin şüphesi olmasın Şanlıurfa farklı bir şehirdir. Yarın büyükşehir olduğumuzda inanıyorum ki bu sayı da yetmeyecektir. Mevcut köylerin Büyükşehir yasa tasarısıyla büyükşehire bağlanmasından sonra da Şanlıurfa’nın en uç noktası da hizmetlerden en büyük payı alacaktır “ dedi.

Konuşmaların ardından hizmet binasının açılış kurdelesini kesen Vali Güvenç sendikanın idare binası ve misafirhanelerini gezdi Şube Başkanı Emin Kubat’tan bilgi aldı.

Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar Şanlıurfa Ahmet Eşref Fakıbaba Mustafa Yavuz Uğur Büyükhatipoğlu Mehmet Likoğlu Emin Kubat Celalettin Güvenç Yol-İş Sendikası Yeni Hizmet Binasına Kavuştu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı