Advert
Advert
Advert

YOL İŞ Başkanı Kubat'tan AK Parti önünde protesto VİDEO

Türkiye Yol-İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Emin Kubat ve üyeleri AK Parti İl Başkanlığı önünde Özel İdarelerin Büyükşehir kanunu ile Büyükşehir Belediyesine bağlanacak olmasını protesto ettiler.

YOL İŞ Başkanı Kubat'tan AK Parti önünde protesto VİDEO
YOL İŞ Başkanı Kubat'tan AK Parti önünde protesto VİDEO

Türkiye Yol-İş Sendikası Şubeleri, saat 17.00'de Ankara başta olmak üzere 81 ilde, AK Parti İl Başkanlıkları önünde kitlesel basın toplantısı düzenledi.

 

Şanlıurfa’daki basın açıklamasını yapan Türkiye Yol-İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Emin Kubat;  “2005 yılında Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü kapatılırken, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan; “Amacımız köye ve köylüye daha hızlı ulaşmak, bu nedenle yerel yönetimleri  güçlü kılmak istiyoruz. İl özel idarelerine devredilen işçilerin sadece işvereni değişecek. Bunun dışında başka bir sorun yaşamayacaklar. Kefili benim” demişti. Buna rağmen 6111 sayılı torba kanunu ile işçiler yerlerinden edilmiş, işyerleri değiştirilmiştir. Başka şehirlere nakledilmişti” dedi.

 

Kubat; “13 ilin büyük şehir belediyesine dönüştürülmesi kanunu çerçevesinde 13 ilin özel idare elemanları belediyelere bağlanacaktır. Bu nedenle sorunların meydana gelecektir” dedi.

Sözlerini sürdüren Kubat; “Diğer bir konu ise Karayolları Genel Müdürlüğü yerleşkesinde çalışan taşeron işçilerin durumu ile ilgilidir. Sendikamıza üyelikleri gerçekleşen 6500 civarındaki işçiler yıllardır taşeronlar eliyle çalıştırılıyorlar” diyerek taşeron işçilerin genel müdürlük aleyhine dava açtıkları ve kazandıklarını belirtti.

 

Açıklamadan sonra işçiler alkış çalarak çıkacak yasayı protesto ettiler.

Haber: Ömer ASLAN / www.balikligol.com

VİDEO

Balıklıgöl Urfa Balıklıgöl Şanlıurfa Balıklıgöl Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri Sanlıurfa Haberleri Türkiye Yol-İş Sendikası Şubeleri Türkiye Yol-İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Emin Kub
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!