Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem YOL İŞ Başkanı Kubat'tan AK Parti önünde protesto VİDEO

YOL İŞ Başkanı Kubat'tan AK Parti önünde protesto VİDEO

Türkiye Yol-İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Emin Kubat ve üyeleri AK Parti İl Başkanlığı önünde Özel İdarelerin Büyükşehir kanunu ile Büyükşehir Belediyesine bağlanacak olmasını protesto ettiler.

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2012 Cuma 19:33
YOL İŞ Başkanı Kubat'tan AK Parti önünde protesto VİDEO

Türkiye Yol-İş Sendikası Şubeleri, saat 17.00'de Ankara başta olmak üzere 81 ilde, AK Parti İl Başkanlıkları önünde kitlesel basın toplantısı düzenledi.

 

Şanlıurfa’daki basın açıklamasını yapan Türkiye Yol-İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Emin Kubat;  “2005 yılında Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü kapatılırken, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan; “Amacımız köye ve köylüye daha hızlı ulaşmak, bu nedenle yerel yönetimleri  güçlü kılmak istiyoruz. İl özel idarelerine devredilen işçilerin sadece işvereni değişecek. Bunun dışında başka bir sorun yaşamayacaklar. Kefili benim” demişti. Buna rağmen 6111 sayılı torba kanunu ile işçiler yerlerinden edilmiş, işyerleri değiştirilmiştir. Başka şehirlere nakledilmişti” dedi.

 

Kubat; “13 ilin büyük şehir belediyesine dönüştürülmesi kanunu çerçevesinde 13 ilin özel idare elemanları belediyelere bağlanacaktır. Bu nedenle sorunların meydana gelecektir” dedi.

Sözlerini sürdüren Kubat; “Diğer bir konu ise Karayolları Genel Müdürlüğü yerleşkesinde çalışan taşeron işçilerin durumu ile ilgilidir. Sendikamıza üyelikleri gerçekleşen 6500 civarındaki işçiler yıllardır taşeronlar eliyle çalıştırılıyorlar” diyerek taşeron işçilerin genel müdürlük aleyhine dava açtıkları ve kazandıklarını belirtti.

 

Açıklamadan sonra işçiler alkış çalarak çıkacak yasayı protesto ettiler.

Haber: Ömer ASLAN / www.balikligol.com

VİDEO

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com