Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Yoksula yardımda yeni dönem başlıyor

Yoksula yardımda yeni dönem başlıyor

Türkiye'nin önümüzdeki 3 yıllık yol haritasını gösteren Orta Vadeli Program'da, yoksullara yapılacak yardımlara ilişkin kıstaslar belirlendi.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2012 Cumartesi 17:03
Yoksula yardımda yeni dönem başlıyor

Buna göre çalışabilecek durumda olan yoksullara yönelik sosyal yardımlar yoksulluk kültürünün oluşmasını önleyici ve yoksul kesimin üretken duruma geçmesini sağlayıcı nitelikte olacak. Çalışamayacak durumda olan yoksullar ise düzenli sosyal yardımlarla desteklenecek.

 

KADINLAR GÜÇLENECEK

Aile eğitim programları ve destek hizmetleri yaygınlaştırılacak, kadınlar ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda güçlendirilecek, kadınlara ve çocuklara yönelik şiddete karşı daha yoğunmücadele edilecek, dezavantajlı konumdaki çocuklara yönelik önleyici, koruyucu ve rehabilite edici hizmetlerin kalitesi artırılacak.

 

HİZMET KOLAYLIĞI

Yoksul, kadın, çocuk gibi dezavantajlı gruplar için eğitim, sağlık, istihdam ve sosyal güvenlik gibi temel hizmetlere erişilebilirlik artırılacak ve özürlülerin ekonomik ve sosyal hayata katılımlarının artırılması için sosyal ve fiziki çevre koşulları iyileştirilecek.

 

ELEMAN SIKINTISI BİTECEK

Programa göre sosyal hizmet sunumunda etkinliğin sağlanması amacıyla nitelikli personel ve ara eleman ihtiyacı giderilecek ve vatandaşların gönüllü katılımının artırılmasına yönelik mekanizmalar oluşturulacak. Ayrıca yaşlılara yönelik sosyal hizmetler çeşitlendirilecek ve geliştirilecek. Bugün Gazetesi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com