Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim YÖK, YGS baraj puanını yükseltti

YÖK, YGS baraj puanını yükseltti

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), ön lisans, açık öğretim ön lisans ve lisans programları ile özel yetenekle öğrenci alan lisans programlarına girişte kullanılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavında (YGS) uygulanan 140 baraj puanının 150'ye çıkartılmasını kararlaştırdı.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2016 Cuma 22:08
YÖK, YGS baraj puanını yükseltti

Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK)  yapılan  açıklamada, Yükseköğretime Geçiş Sınavında (YGS) uygulanan 140 baraj puanının 150'ye çıkartılması kararının, 24 Aralık'ta gerçekleştirilen Yükseköğretim Genel Kurulu toplantısında alındığı bildirildi.

 Açıklamada, son yıllarda artan ön lisanstan lisansa geçiş kontenjanları, ön lisans programları için aranan yetkinliğin önemini daha da artırdığı belirtilerek,  

"Alınan bu karar ile ön lisans programları için girdi esaslı bir iyileştirme yapılmıştır. Bu karara eğitim öğretim süreçlerinde de iyileştirmenin eşlik etmesi gerektiğini bildiğimizi ve bunun için de çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü kamuoyuna ifade ederiz."  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com