Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim YÖK O akademisyenlerle için harekete geçti

YÖK O akademisyenlerle için harekete geçti

Yüksek Öğretim Kurumu Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde yaşanan sokağa çıkma yasakları ve çatışmalarla ilgili bir bildiri yayımlayan akademisyenlerle için harekete geçti. bildiri yayımlayan akademisyenlerle ilgili Rektörler ve Üniversitelerarası Kurul’un toplanacağı belirtildi

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2016 Salı 22:22
YÖK O akademisyenlerle için harekete geçti

 


YÖK Genel Kurulu tarafından yapılan açıklamada, bölgede yaşanan çatışmalarla nedeniyle bir bildiri yayımlayan akademisyenlerle ilgili Rektörler ve Üniversitelerarası Kurul’un toplanacağı belirtildi.

YÖK Genel Kurulu tarafından yayımlana açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bir grup akademisyen tarafından yayımlanan devletimizin, güneydoğuda sürmekte olan teröre karşı mücadelesini 'katliam ve kıyım' olarak niteleyen bildiri, tüm akademi camiasını zan altında bırakmaktadır.”

Söz konusu bildiri ile ilgili olarak hukuk çerçevesinde gereğinin yapılacağının vurgulandığı açıklamada, “Teröre destek veren kişinin mesleği ve statüsü hiçbir demokratik ülkede kişiye imtiyaz sağlamaz, teröre destekçiliği hiçbir şekilde hafife alınamaz. Teröre destek veren bu bildiri, akademik özgürlük ile bağdaştırılamaz. Vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak devletin en temel görevidir. Bu bildiri ile ilgili olarak hukuk çerçevesinde gereği yapılacaktır. Rektörlerimiz ve Üniversitelerarası Kurul ile bu konuyu görüşmek üzere toplanacağız.” denildi.

Hatırlanacağı üzere bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da konuyla alakalı konuşmuş ve bu bildirinin altına imza atan akademisyen ve aydınları karanlık kişiler olarak nitelemişti. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com