Advert
Advert
Advert

YÖK Başkanından KPSS açıklaması

YÖK Başkanından KPSS açıklaması
YÖK Başkanından KPSS açıklaması

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, KPSSde kopya iddialarıyla ilgili, İptal konusu için savcılığın kararını bekleyeceğiz dedi. Bu arada KPSS ile ilgili iddialar kapsamında ösymnin ana hizmet binasındaki bilgisayarlarda yürütülen inceleme çalışması, bayramda da mesai yapılarak tamamlandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcanı kabul etti.

YÖK Başkanı Özcan, Başbakanlık Merkez Binada gerçekleşen görüşmenin ardından, çıkışta gazetecilerin, 2010 yılı KPSSdeki kopya iddialarının ardından sınavın iptal edilip edilmeyeceği sorusu üzerine, İptal konusu için savcılığın kararını bekleyeceğiz dedi.

ÖSYM BAYRAMDA DA MESAİ YAPTI

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 10-11 Temmuz 2010da gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavının (KPSS) sorularının sızdırıldığına ilişkin iddialara yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, ÖSYMdeki bilgisayarlarda yürütülen inceleme çalışması, Ramazan Bayramında da mesai yapılarak tamamlandı.

YÖK Denetleme Kurulunca savcılık kanalıyla mahkemeden alınan karar doğrultusunda, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü polis ekibince ÖSYMnin Bilkentteki ana hizmet binasında 31 Ağustosta başlatılan inceleme iki hafta sürdü.

Polis ekibi ÖSYMnin sınav hizmetleri biriminde yürüttüğü çalışmada, KPSS Eğitim Bilimleri sınav sorularını hazırlayan 6 komisyon üyesine ait olan bilgisayarların da aralarında bulunduğu bilgisayarların ana belleklerini kopyaladı. Delil olabilecek nitelikte teknik incelemelerini sürdüren ekip, bayramda da mesai yaparak ÖSYMdeki çalışmasını bitirdi.

ÜÇ KOLDAN SORUŞTURMA

Öte yandan, Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturmanın dışında Devlet Denetleme Kurulu ile YÖK Denetleme Kurulunun yürüttüğü soruşturmalar da devam ediyor.

YÖK Denetleme Kurulu Başkanı Mustafa Solmaz, ÖSYMdeki incelemeler sürerken, Ankara Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınanı ziyaret ederek bilgi paylaşımında bulunmuştu.

Bu arada, bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile KPSS ile ilgili iddialar konusunda görüşen YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcanın, geçen hafta Cumhurbaşkanı Abdullah Gülü ziyaret ederek gelişmeler hakkında bilgilendirdiği öğrenildi.

 

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı