Advert
Advert
Advert

YÖK Başkanı Çetinsaya, Balıklıgöl'e hayran kaldı

Harran Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen Üniversiteler arası kurul toplantısına katılan YÖK Başkanı ve Üniversite Rektörleri, Şanlıurfa'ya hayran kaldıklarını söylediler.

YÖK Başkanı Çetinsaya, Balıklıgöl'e hayran kaldı
YÖK Başkanı Çetinsaya, Balıklıgöl'e hayran kaldı

Harran Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşen 211. üniversitelerarası kurul toplantısı için ilimizde bulunan YÖK Başkanı Prof.Dr. Gökhan Çetinsaya ve beraberinde tüm üniversite rektörleri  Şanlıurfa'dan memnun  ayrıldılar

iki gün süren toplantının ardından  Şanlıurfa’yı gezme fırsatı bulan YÖK Başkanı ve Üniversite Rektörleri Harran, Göbeklitepe, Atatürk Barajı, Balıklıgöl ve Şanlıurfa'nın tarihi mekanlarını gezdiler.

Şanlıurfa'dan memnun ayrıldığını ifade eden  YÖK Başkanı Prof.Dr. Gökhan Çetinsaya:“Şanlıurfa’da bulunmaktan son derece mutluyum, bahtiyarım. Üniversitelerarası kurul ayda bir toplanır, önemli konuları politikaları konuşurlar. Bu dönem ÜAK başkanı Harran Üniversitesi’nin değerli Rektörü İbrahim Halil Mutlu güzel bir ev sahipliğini yaptı. Bu toplantının Şanlıurfa’da olmasını bir fırsat bilerek, bir yıllık görev süremin değerlendirmesini bu toplantıda sundum. ÜAK üyelerini bilgilendirdim.Böylece çok önem verdiğim Harran Üniversitesi’ni ziyaret etmiş oldum. Buradaki gelişmeleri, inkişafı ve potansiyeli gördüm.

Özellikle her manada yapılan çalışmalara hayran kaldım ve memnuniyet duydum. Özellikle rektör arkadaşlara Türkiye’nin her tarafından gelen üniversite temsilcileriyle de bu gelişmeleri, kazançları ve övünçleri kaydetme, değerlendirme imkânımız oldu.Bunun dışında toplantıdaki gündem maddelerimizi konuştuk.En son 1980’lerin ikinci yarısında geldiğim Şanlıurfa’da büyük bir gelişme, değişme ilerleme gördüm. Yerel yönetimin yaptığı çalışmalar çok değerli. Bu gelişmelerde katkısı bulanan herkesi, üniversitemizi içtenlikle kutlar ve Urfalılara sevgilerimi, saygılarımı ve en içten dileklerimi sunuyorum.Bu ÜAK toplantısında güzel ev sahipliği için, misafir perverlikleri için Harran Üniversitesi Rektörümüz Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu hocamıza, üniversitemizin gayretle çalışan tüm personeline çok teşekkür ediyorum.Son olarak tek kelime ile şunu söyleyebilirim” Gönlümüz Urfa’da Kaldı.” Dedi.

Urfastar

YÖK Üniversite Rektörleri Harran Prof.Dr. Gökhan Çetinsaya Şanlıurfa Göbeklitepe Atatürk Barajı Balıklıgöl ÜAK İbrahim Halil Mutlu Gönlümüz Urfa’da Kaldı Urfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır