Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yıpranan enerji nakil hatları onarılıyor

Yıpranan enerji nakil hatları onarılıyor

DEDAŞ'ın kış mevsimi öncesinde başlattığı bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sürüyor.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2014 Cuma 13:22
Yıpranan enerji nakil hatları onarılıyor

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.(DEDAŞ), aşırı yüklenmenin de etkisi ile yaz döneminde yıpranan veya deforme olan enerji nakil hatlarını elden geçiriyor. Bu kapsamda DEDAŞ ekipleri Siverek ve Hilvan’da çalışmalarına başladı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren DEDAŞ Hilvan İlçe Şefi Ömer Duyar, önümüzdeki kış mevsiminde müşterilerine kesintisiz elektrik enerjisi sunmanın gayreti içerisinde olduklarını ifade ederek, “Hilvan genelinde bakım ve onarım çalışmalarımız devam ediyor. İlçede bulunan dağıtım trafolarımızda güç dengelemesi yaptık. Ovacık, Çakmak, Uğur, Faik Bahçecik, Ağveren, Külaflı ve Gölcük köylerinde aydınlatma çalışmaları yaparak köylerimizi ışıklandırdık. Bütün köy fidelerinin bakımını gerçekleştirdik ve ilçe genelinde hasarlı pano kapakları ile sigortaları değiştirdik. Ayrıca ilçede bulunan orta refüj aydınlatmaları devreye alındı" dedi.

Siverek’te de çalışmalar sürüyor

Hilvan’da yapılan çalışmaların bir benzeri de Siverek ilçesinde gerçekleştirildi. Tarımsal sulamanın yoğun biçimde yapıldığı ilçeler arasında yer alan Siverek’te yaz döneminde aşırı yüklenmenin de etkisi ile yıpranan ve ya deforme olan enerji nakil hatları, DEDAŞ’ın bakım onarım ekipleri tarafından elden geçirildi.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren DEDAŞ Siverek İlçe Yöneticisi Rıdvan Çatır, “Akkaya, Çıtrık ve Otlu köylerinde yaz döneminde aşırı yüklenme sebebiyle yıpranarak, sarkan enerji hatları gerilirken, deforme olan hatlar yenilendi. Bu arada eğilen direkler düzeltildi ve kırık izolatörler belirlenerek değiştirildi. Yine bu çalışmalar sırasında hasarlı pano kapakları ile sigortalar değiştirildi. Ayrıca ilçede bulunan orta refüj aydınlatmaları devreye alındı” dedi. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com