Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Yılmaz; "Hiç kimse çözüm sürecini istismar etmesin!"

Yılmaz; "Hiç kimse çözüm sürecini istismar etmesin!"

Bayramlaşma için geldiği Karlıova'da konuşan Kalkınma Bakanı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, çözüm sürecinin istismar edilmemesi gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2014 Pazartesi 15:18
Yılmaz;

 Kalkınma Bakanı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, bayramlaşma için geldiği Karlıova ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada vatandaşlarla sohbet eden Yılmaz, “Barış süreci vatandaşa eziyet etmek, onun parasını almak, yatırımı engellemek, şantiyeyi engellemek demek değil, hiç kimse de çözüm sürecini istismar etmeye çalışmasın. Çözüm süreci bu değil, çözüm süreci huzur demek, barış demek, herkesin özgür bir şekilde yaşaması demek, kimsenin kimseye hakaret etmemesi demek, kimsenin kimseye baskı yapmaması demek.”ifadelerini kullandı.

Suriye’deki gelişmelere de değinen Bakan Yılmaz, “Bakın Suriye’de Irak’ta maalesef Müslüman Müslüman’ı öldürüyor, Müslümanların kanı akıyor. Bizim dinimizde Müslüman’ın Müslüman’a kanı haramdır. Ama maalesef bugünkü dünyada Müslümanlar bir birlerini öldürüyor. Mezhep çatışmaları, bunlar gerçekten bizim geride bırakmamız gereken işlerdir. Arapmış, Türkmüş, Kürtmüş, Sunniymiş, Şiiymiş, Müslümanmış, Ezidiymiş, hepsi bizim için bir, biz hepsine yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.Türkiye’ye gelen Suriyeli mültecilerden de bahseden Yılmaz, “Bugün Türkiye’de bakın bir buçuk milyondan fazla Suriye’den gelen kardeşimiz var. En son Kobani’den gelen 160 binden fazla kardeşimiz var, biz bunlara kucak açıyoruz. Bugüne kadar 4,5 milyar dolar para harcadık.”diye konuştu.

Türkiye’de yaşanan gelişmelere de değinen Yılmaz, “Bundan 10-15 sene öncesine bir bakın bakalım bugün Bingöl Üniversitesi’nde Zazaca, Kürtçe yüksek lisan öğlecilerimiz var, enstitülerimiz var. Bugün seçmeli ders haline getirmişiz, özel okullarda eğitim dili haline getirmişiz. Bugün TRT 6 24 saat yayın yapıyor, siyasi propaganda dili olarak her isteyen kullanıyor. Gazetesi, kitabi ne gerekiyorsa eksiğimiz varsa olabilir, eksiklerimizde konuşuruz onları da gideririz, yeter ki kavga olmasın şiddet olmasın o eksikleri de tartışırız konuşuruz.”dedi.

Vatandaşlarla çay içen Bakan Yılmaz daha sonra Karlıova esnafını gezerek bayramlaştı. (İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com