Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yıllarca bunun için mi mücadele verdik! Böyle rezillik olmaz!

Yıllarca bunun için mi mücadele verdik! Böyle rezillik olmaz!

Düzce Üniversitesi'nde 'bahar şenlikleri' adıyla yine büyük bir rezalete imza atıldı. Düzenlenen konser esnasında başörtülü(!) bir genç kızın, konseri sevgilisinin omuzlarında izlemesi büyük tepki çekti. Duyarlı Müslümanlar, "böyle rezalet görülmedi, yıllar yılı bunlar için mi mücadele verdik" diyerek yapılan hareketin 'ahlaksızlık' olduğunu vurguladılar.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2014 Salı 15:11
Yıllarca bunun için mi mücadele verdik! Böyle rezillik olmaz!

Üniversitelerde her yıl 'bahar şenlikleri' adıyla düzenlenen etkinliklerde bu yıl da türlü ahlaksızlıklar sergilenmeye devam ediyor. Düzce Üniversitesi kampüsünde düzenlenen şenliklerde de yine geçmiş yıllardakine benzer rezilliklere imza atıldı.

Düzce Üni­ver­si­te­si tarafından ön­ce­ki gün dü­zen­le­nen 8. Ba­har Şen­li­ği'nde Rock mü­zik gru­bu Ge­ce Yol­cu­la­rı­ sah­ne al­dı. İçkinin su gibi aktığı şenliklerde, er­kek ar­ka­daş­la­rı­nın omuz­la­rı­na çı­kan genç kız­lar da nahoş manzaraların oluşmasına neden oldu. BAŞÖRTÜSÜYLE SEVGİLİSİNİN OMZUNA ÇIKTI!

Gece Yolcuları'nın şarkıları sırasında farklı dünya görüşüne sahip gençler dans ederken, aralarında başörtülü genç kızların da bulunduğu üniversiteliler, erkek arkadaşlarının omuzlarına çıkarak şarkılara eşlik ettiler. Bu manzara duyarlı Müslümanların tepkisine sebep oldu.

Başörtülü genç kızların, konseri yabancı erkeklerin omuzlarında izlediği o sahneler, başörtüsü için hayatını ortaya koyan ve yıllar yılı inancı gereği taktığı örtüsü için mücadele veren mazlum Müslümanları derinden sarstı. 28 Şubat çilesinin niye çekildiğini dahi anlamayan ve başörtüsünü şuursuzca takan bu kızların hareketine duyarlı Müslümanlar, "böyle rezalet görülmedi, yıllar yılı bunlar için mi mücadele verdik" diyerek tepki gösterdiler.Öte yandan; Düzce’deki şenlikte yaşanan manzarayı değerlendiren AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, “Başörtülü kızları utanarak izledim. Ahh değerler nerede” diyerek tepkisini dile getirdi. Öz­dağ, sos­yal pay­la­şım si­te­si twit­te­r’­da­ki he­sa­bın­dan ba­şör­tü­lü kız­la­rın er­kek­le­rin omuz­la­rın­da otur­ma­la­rını şu şekilde eleştirdi:

“Dün­kü Düz­ce Üni­ver­si­te­si­’nin ba­har şen­lik­le­rin­de ba­şör­tü­lü kız­la­rın er­kek­le­rin omuz­la­rın­da otur­ma­la­rı­nı uta­na­rak iz­le­dim. Ahh de­ğer­ler ne­re­de… İn­san ba­şı­nın ol­du­ğu yer­de de­ğil ak­lı­nın ol­du­ğu yer­de­dir, ak­lı­nı o nur­dan ör­tüy­le ör­ten­le­re ih­ti­ya­cı­mız var. Ni­ce ör­tün­müş var açıl­ma­ya aday, ni­ce açık var ka­pan­ma­ya nam­zet. İn­san ba­şı­nın ol­du­ğu yerde de­ğil ak­lı­nın ol­du­ğu yer­de­dir.”www.yeniakit.com.tr

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Artık E-devletten Alabileceksiniz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com