Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yılın son MGK toplantısı sonrası açıklama yapıldı

Yılın son MGK toplantısı sonrası açıklama yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan MGK toplantısı sonrası yazılı açıklama yapıldı.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2015 Cuma 22:48
Yılın son MGK toplantısı sonrası açıklama yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. Yılın son MGK’sı sonrası yazılı bir açıklama yapıldı.

Rusya’nın Türkiye’ye takındığı tavrın masaya yatırıldığının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Rusya'nın, Suriye'deki rejimle birlikte bölgede yürüttüğü faaliyetler ile bu faaliyetlerin yol açtığı, mülteci konusu dâhil, tüm insani meseleler hakkında kurul bilgilendirilmiştir. Rusya'nın ülkemizin meşru tutumuna karşı gösterdiği kabul edilemez tavır değerlendirilmiş, bu durum karşısında Türkiye'nin aldığı ve alacağı tedbirler ayrıntılı olarak görüşülmüştür."

Açıklamada, Bayırbucak bölgesinde yaşayanlar dâhil, Türkmenlerin durumunun da ele alındığı belirtilerek, "Sınırlarımızın dışında bulunan soydaş ve akraba topluluklar ile ılımlı muhaliflerin yaşadığı sorunlar karşısında duyarsız kalınmayacağı ifade edilmiştir. Dini, mezhebi, etnik kavram ve hassasiyetleri istismar eden tüm terör örgütleri ve bunlara destek veren odaklarla, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da 'Hukukun üstünlüğü ilkesi' çerçevesinde, ayrım gözetilmeksizin mücadeleye devam edileceği belirtilmiştir." denildi.

Bölgede yaşanan şiddet olaylarına da değinilen açıklamada, olaylardan halkın etkilenmesine izin verilmeden PKK ile mücadeleye devam edileceği vurgulandı.

Ayrıca Irak'ta yaşanan son gelişmelerin bölge güvenliği açısından gözden geçirildiğinin belirtildiği açıklamada, Irak'ın toprak bütünlüğünün ve egemenliğinin korunması için Irak halkının yanında olunduğu belirtildi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Artık E-devletten Alabileceksiniz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com