Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yıldız: Doğalgaza karşı patates bile veririz

Yıldız: Doğalgaza karşı patates bile veririz

Enerji Bakanı Yıldız, kendilerini sadece İran'dan gaz temininin ilgilendirdiğini, karşılığında patates bile verilebileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2012 Perşembe 07:44
Yıldız: Doğalgaza karşı patates bile veririz

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bir grup gazeteci ile sohbet etti.

ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarının sorulması üzerine Yıldız, "Enerji Bakanlığı'nı sadece doğalgaz temini ilgilendirir. Karşılığında ne verildiği bizim için önemli değil, patates bile olur" karşılığını verdi.

Yıldız, Botaş'ın İran'a ödemeyi Amerikan Doları, Tüpraş'ın ise Türk Lirası olarak yaptığını söyleyerek ödemelerin bankalarda nasıl virmanlandığının ekonomi yönetimini ilgilendirmediğini söyledi.

İran'a karşı uygulanan yaptırımların kapsamının genişletilmesi konusunda ABD ile görüşmelerini 3 Aralık'ta tamamladıklarını belirten Yıldız, ABD'li yetkililere "İran'dan gaz almayın derseniz bu İran yaptırımı değil Türkiye yaptırımı olur" dediklerini söyledi.

Yıldız, ABD'li yetkililerin Türkiye ile İran arasındaki doğalgaz sözleşmelerinin yaptırımlar kapsamına dahil edilmemesini kabul ettiklerini aktardı.

Türkiye, İran'dan aldığı doğalgazın bedelini Türk Lirası olarak ödüyor. İran ise bu parayla Türkiye'den aldığı altını önce Dubai'ye sonra da ülkesine naklediyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com