Advert
Advert
Advert

yılbaşı kutlamalarına tepki

Mili Türk Talebe Birliği (MTTB) Urfa Şube Başkanı Mehmet Fatih Olgun, yılbaşı kutlamalarına tepki göstererek, Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan öğrencilere istekleri doğrultusunda Kur’an-ı Kerim, Siyer-i Nebi ve İlmihal gibi derslerin verilmesini talep etti.

yılbaşı kutlamalarına tepki
yılbaşı kutlamalarına tepki

Mili Türk Talebe Birliği (MTTB) Urfa Şube Başkanı Mehmet Fatih Olgun, Hıristiyan geleneği olan Noel kutlamalarına tepki göstererek, bu sıkıntının çözümüne ilişkin öneri sunmak istediklerini ifade etti. Türker, “Normalde diğer günlerden hiçbir farkı olmayan yılbaşı, sadece miladi takvimde bir yılın bitip başka bir yılın başladığı gündür. İnsanların bu günde normalde yapmadıkları eğlenceleri yapmalarının nedeni milli ve manevi değerlerinden uzaklaşmış olmasıdır. Unutulmamalıdır ki kalpler çılgınca eğlencelerle değil ancak Allah’ı anmakla tatmin olur.
Bedeli ne olursa olsun Müslüman’ca yaşamanın haysiyetine talibiz. Müslüman’ca yaşamanın tek yolu ise dinimizin kutsal kitabı olan Kuran’ı anlamaktan geçer. Bu sebeple gerek üniversitelerimizde gerekse üniversite öğrencilerinin barınmasına olanak sağlayan Kredi Yurtlar Kurumlarında, hukuki olarak reşit olmuş kendi kararlarını kendileri alabilen üniversite öğrencilerine istekleri halinde Kur’an-ı Kerim, Siyer-i Nebi, İlmihal gibi her Müslüman’ın inancının temeli oluşturan bu bilimlerin öğrenilmesi için kurslar, dersler ve konferanslarla imkan sağlanmalıdır” diye konuştu.
MTTB olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan taleplerinin Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda en kısa sürede Kur’an-ı Kerim, Siyer-i Nebi ve İlmihal dersleri başlatılması olduğunu dile getiren Türker, “Üniversitelerimizden talebimiz ise diğer seçmeli derslerin yanında Kur’an-ı Kerim, Siyer-i Nebi ve İlmihal derslerinin de seçmeli olarak konulmasıdır. Milli Piyango adı altında devlet eliyle kumar oynatılan ülkemizde, anayasal hak olan din öğrenimin imkanı üniversite öğrencilerine devlet eliyle sunulmalıdır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı