Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem YGS öğrencilerine motivasyon programı

YGS öğrencilerine motivasyon programı

KAYSERİ - Kayseri Umut-Der bünyesinde bulunan üniversite hazırlık öğrencilerine yönelik sınav öncesi moral-motivasyon amacı ile program düzenlendi.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2016 Perşembe 17:08
YGS öğrencilerine motivasyon programı

Her yıl yaklaşık 2 milyon kişinin katıldığı Yükseköğretime Geçiş (YGS) sınavına kayıt yapan öğrenciler, bu yılda 13 Mart’ta yapılacak olan sınava öğrenciler heyecanla beklenmektedir.

Kayseri Umut Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Umut-Der) bünyesinde bulunan üniversiteye hazırlık yapan YGS öğrencilere moral-motivasyon programı tertiplendi, programda öğrencilere yemek ikram edilerek, ilahi ve ezgiler gençler tarafından seslendirildi.

Programda gençlere sınav hakkında bilgi veren Ramazan Şirin, “Gereken çalışmayı yaptığınıza inanıyorsanız Müslüman olmamız hasebiyle Allah’a tevekkül etmemiz gerekmektedir. Gereksiz yere heyecan yapılmaması gerekir. Soruları dikkatli okuyup iyi anlamanız lazım. Geçmiş başarılarınızı hatırlayıp, Şimdiye kadar eğitim yaşamınızda birçok başarılar gösterdiniz. Geçmişteki bu başarılarınızı hatırlamak moralinizi düzeltecek ve motivasyonunuzu artıracaktır.” dedi.

Son olarak Şirin, Önemli olan YGS sınavı değil ahiret sınavı olduğunu belirterek sözlerine son verdi.

Program gençler tarafıdan beğeniyle karşılandı. Sınava girecek aday öğrencilerden Selçuk Aksu, “Tüm eğitim-öğretim aşamalarında bizi yalnız bırakmayan ve destek çıkan Umut-Der yetkililerine teşekkürlerimi sunar ve bu güzel etkinliklerin devamını dilerim.” ifadelerini kullandı. (Mahmut Kaya-İLKHA) 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesini çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com