Reklamı Geç
Advert
Advert

YGS için Ortak Mesaj

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala hafta sonu yapılacak olan YGS sınavı ile ilgili ortak bir mesaj yayınladı.

YGS için Ortak Mesaj
YGS için Ortak Mesaj


“Değerli öğretmenler, Sayın Velilerimiz ve Sevgili Öğrenciler…
Hafta sonu gençlerimizin geleceği için önemli bir sınav (YGS) yapılacak. Yıllardır devam eden uzun ve yorucu çalışmalarının karşılığını bulmasını diliyorum.

Değerli Öğretmenler!
Öğrencilerimizin göstereceği başarıda şüphesiz sizlerin de çok önemli bir payı var. Büyük zorluklar içinde sabırla, fedakârlıkla çok güzel çalışmalar yapmanın mücadelesini veriyorsunuz. Hepinizi tebrik ediyor, gösterdiğiniz performanstan dolayı teşekkür ediyorum.

Sevgili Anne ve Babalar!
Çocuklarınızın başarısı için birçok fedakârlıklar yaptınız, yapıyorsunuz. Onların başarısını görmek elbette hakkınız. Kalan günler onlar için çok önemli. Daha şimdiden sınavın sonucu ne olursa olsun; onların yanında olduğunuzu belirtip moral vermelisiniz. Bu onların stresini azaltacağı gibi sınav sonucuna da olumlu etki gösterecektir. Sınav sonrasında da bugün olduğu gibi çocuklarınızdan sevginizi, desteğinizi esirgemeyiniz. Onlar sizin evladınız, gözbebeğiniz, canınızdan bir can. Sınavlar gelir geçer, ama anne-baba-çocuk ilişkisi hep devam eder. Lütfen bunu unutmayınız.

Ve geleceğimizin teminatı olan Sevgili Gençler!
Valisiyle, Müdürüyle, öğretmeni ve tüm çalışanlarıyla hepimiz sizin için Türkiye’nin geleceği için varız. Sizi çok seviyor ve bu önemli sınavda hepinize başarılar diliyoruz. Unutmamak gerekir ki bu sınavda alacağınız sonuç ne olursa olsun hayat devam edecek. Lütfen moralinizi bozmayın ve çalışmaya devam edin. Başka sınavlar da olacak. Hem başarının tek ölçüsü sınavlar değil ki! Hayatın tamamı sınav. Hayat sınavında başarılı olmanın birçok yolu var. Yeter ki siz çalışın, iyi insan olun, memlekete ve millete hizmet etmeyi düşünün. Gerisi mutlaka gelecektir.

Hepinize bu sınavda ve bütün sınavlarda başarılar diliyorum. Sağlıklı, huzurlu, mutlu yarınlar sizlerin olsun.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi