Advert
Advert
Advert

YGM‘de Geziler Başlıyor!

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi Seyyah Bizim İller projesi kapsamında günü birlik gezilere başlıyor.

YGM‘de Geziler Başlıyor!
YGM‘de Geziler Başlıyor!


Gençlik ve Spor bakanlığı projesi olan “Seyyah Bizim iller” 01.03.2014 tarihi itibariyle Şanlıurfa’ da  başlıyor.
Bu geziler kapsamında komşu iller dahil edilmiş olup,  gezilerden 14-17 ve 18-26  yaş aralığındaki gençler faydalanacak.Gençlerin gezilerden faydalanabilmesi için Başvuru formu doldurmaları gerekiyor.
Cumartesi günü kızlar Mardin’e gidecek, Pazar günü ise erkekler. Daha sonraki haftalar ise Kahramanmaraş ve Gaziantep illeri var.
Geziler boyunca her türlü yol ve yemek giderleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerince karşılanıyor.
Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah CANBEYLİ: “Bakanlığımızın  projesi olan Seyyah Bizim İller gezisi, günü birlik geziler halinde yapılıyor. Burada amaç gençlerimize başka illerin kültürlerini görme ve tanıma fırsatı vermek. Ayrıca dezavantajlı gençlerimizin de bu projeden yararlanması öncelikli hedefimiz “ dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ da :” Seyyah gezileri  iki yıldır uygulamada olan bir proje.Şanlıurfa ili olarak bu yıl 3000 gencimizi gezdirme fırsatı bulacağız.İlçelerdeki gençlerimizi  Şanlıurfa merkeze getirecek, merkezde  ikamet eden gençleri de komşu illere götürmek suretiyle projeyi uygulayacağız”. Diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!