Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem YG 21 Kadın Meclisi Toplandı

YG 21 Kadın Meclisi Toplandı

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2010 Perşembe 23:23
YG 21 Kadın Meclisi Toplandı

     Toplantıya Kadın Meclisi Başkanı Şeref Nur Alpan, Yürütme Kurulu Üyeleri, Şanlıurfa Belediyesi Kadın ve Çocuk Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Nihal Atilla, mahalle liderleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda bayan katıldı.

    Sağlık İl Müdür Vekili Dr. Hasım Uğur ve Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Zeynep Şimşek tarafından bayanlara kadın sağlığı konularında önemli bilgiler verildi.

    ŞANLIURFALI BAYANLAR BAZ İSTASYONLARINDAN RAHATSIZ

     Kadın sağlığına büyük önem verdiklerini belirten Kadın Meclisi Başkanı Ş.Nur Alpan, "Bayanlarımıza gerek kendi sağlıkları gerekse de çevre sağlığı açısından tehlike arz eden konular hakkında bilgi veriyoruz. Bu toplantımızda kadın sağlığını ele aldık. Toplantımızda söz alan bayanlarımız özellikle baz istasyonlarından duydukları rahatsızlığı dile getirdi. Bazı bayanlarımız ise semt pazarı esnafının hijyen kurallarına dikkat etmediğini söyledi. Bu konular gerçekten insan sağlığını çok ciddi manada tehdit ediyor" dedi.

    Toplantıya 68 mahalleden 95'e yakın mahalle temsilcisi bayanın katıldığını kaydeden Kadın Meclisi Başkanı Alpan, "önümüzdeki toplantılarda kadınlarımızın istihdamına yönelik projeler geliştirip onları ekonomik yönden rahatlatmanın yollarını arayacağız" diye konuştu.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com