Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık 'Yetkililer bize karşı samimi olsunlar'

'Yetkililer bize karşı samimi olsunlar'

Günlük hayatta yaşadıkları sıkıntılar için yetkililerden yardım talep eden engelliler, yetkili mercilerin kendilerine verdikleri sözlere riayet etmelerini istediler.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2015 Pazar 14:51
'Yetkililer bize karşı samimi olsunlar'

Diyarbakır Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Erol Taş, günlük hayatta yaşadıkları sorunlara karşı yetkililerin tavrı ile ilgili İlke Haber Ajansı’na (İLKHA) değerlendirme yaptı.

Özellikle kamusal alanda önemli sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Taş, yetkililerden yardım talep ettiklerini ifade etti.

“Kurumlar bize müşteri gözüyle bakıyorlar”

Hastanelere giderken kendilerinden ücret talep edilmesine anlam veremediklerini belirten Taş, “Spor kulübü olarak yeni arkadaşlarımızı rapor almaları için bir hastaneye gönderdik. Hastane yetkilileri bize, ‘Size rapor verebilmemiz için ücret yatırmalısınız’ dediler. Biz de bu konuda biraz tereddüt ettik. Engelli olduğumuz kamuoyunda zaten biliniyor. Bizim için ücretsiz rapor alma veya indirim yapma durumu söz konusu değil mi? Bizim için kolaylıklar sağlanması lazım. Öyle ki, kurumlar artık bize müşteri gözüyle bakıyor. Bize dolar gözü ile mi bakıyorlar? İnsani değerlerimiz paspas olmamalı.” dedi.

“Yetkililer verdikleri sözde durmuyorlar”

Yetkililerden çeşitli etkinliklerde yardım sözü aldıklarını ancak bu sözlerin yerine getirilmediğini savunan Taş, “Özel günlerde bize o kadar samimi yaklaşıp iyi davranıyorlar ki, ‘Bundan sonra bütün işlerimiz çözülecek’ diye düşünüyoruz. Samimiyetlerine dayanarak kapılarına gittiğimizde veya resmi yazılar yazdığımızda verdikleri sözlerde durmadıklarını görüyoruz. Objektifler karşısında, radyo ve televizyonlarda verdikleri sözleri yerine getirmiyorlar. Görsek de çok az görüyoruz. Yetkililerden, bize karşı hal ve hareketlerinde samimi olmalarını istiyoruz.” diye konuştu. (Hamza Adiyaman/Emrah Deniz-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com