Advert
Advert
Advert

O Aileye yardım eli uzadı

Suriye’nin Haseki kentinden Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine 5 yetim çocuğuyla gelen anneye hayırseverler tarafından yardım eli uzatıldı.

O Aileye yardım eli uzadı
O Aileye yardım eli uzadıSuriye’nin Haseki Kentine bağlı Rasulayn ilçesinde yaşanan çatışma ve savaştan dolayı Ceylanpınar’a gelen 35 yaşındaki 5 çocuk annesi Nesra Derviş, ilçede kayıtlarının olmadığı için herhangi bir resmi kurumdan yardım almadığını söylemesi üzerine Şanlıurfa’da faaliyet yürüten STK’lardan aileye yardım ulaştırıldı.

Eşini 7 yıl önce Hepatit B (saralık) hastalığından kaybettiğini belirten Nesra Derviş, 5 yetim çocuklarıyla zor günler geçirdiğini söyledi.

Derme çatma evlerinde yaşları 6 ile 12 arasında bulunan 5 yetim çocuğuyla yaşam mücadelesi veren Anne Nesra,  daha öncede çeşitli basın kuruluşların yaptığı haberler üzerine hayırseverlerden kendilerine yardım eli uzatıldı.

Şanlıurfa’da faaliyet yürüten STK’lar aileye; bir televizyon, bir buzdolabı, battaniye, yatak ve gıda yardımında bulundu. Yapılan yardımlardan dolayı STK’lara teşekkür eden Anne Nesra, “Yetimlerimi mutlu eden tüm hayırseverlerden Allah razı olsun.” dedi.  

Şanlıurfalı STK’lar yetkilileri Ceylanpınar ilçesinde mağdur olanlara yardım çalışmalarının devam edeceğini belirttiler. (Mustafa Kaynak - İLKHA)

Suriye Haseki kenti Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye kodlarına dönüyor! Milli İlaç için geri sayım...
Türkiye kodlarına dönüyor! Milli İlaç için geri sayım...
Urfa'ya hasta ziyaretine gelen kişiyi kan davalıları öldürdü öldürüldü
Urfa'ya hasta ziyaretine gelen kişiyi kan davalıları öldürdü öldürüldü