Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Yetimlerden Bir Kardeşiniz Olsun"

"Yetimlerden Bir Kardeşiniz Olsun"

Yetim ve mağdurlara yönelik çalışmalar yapan Yetim-Der, "Yetimlerden Bir Kardeşiniz Olsun" sloganıyla düzenleyeceği programla hem kuruluşunun 6. yılını kutlayacak hem de yetimlere yönelik yeni bir çalışma başlatacak.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2016 Çarşamba 17:28

Dünyanın dört bir yanındaki yetim ve mağdurlara yönelik insani yardım çalışmaları yapan Yetim-Der, kuruluşunun 6. yılı münasebetiyle “Yetimlerden Bir Kardeşiniz Olsun” sloganıyla bir program düzenlenecek. Programla hem Yetim Der’in 6. yılı kutlanacak hem de yetimlere umut olacak yeni bir çalışma başlatılacak.

Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Sertaç Tekdal yaptığı açıklamada tüm hayırseverleri düzenleyecekleri programa davet etti.

Tekdal, “Başta yetim ve öksüz çocuklar olmak üzere mağdur ailelerin gıda, giyim, sağlık, eğitim gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek ayni, nakdi ve her türlü maddi ve manevi yardımlarda bulunma gayreti içerisinde olan Yetim-Der, kuruluşunun 6. yıldönümü münasebetiyle Diyarbakır’da "Yetimlerden bir Kardeşiniz olsun" sloganı ile bir etkinlik düzenleyecek.” dedi.

İslam coğrafyasının dört bir yanında savaş ve katliamların olduğunu, bunun neticesinde de nice masum çocuğun yetim ve öksüz kaldığını belirten Tekdal, “Bu münasebetle yetimlere karşı İslami ve insani sorumluluğu hatırlatmak ve duyarlılığı arttırmak, ayrıca 2015 yılında yapmış olduğumuz faaliyetlerle 2016 yılındaki hedeflerimizi paylaşmak amacıyla bu etkinliği düzenliyoruz.” şeklinde konuştu.

Tekdal, “10 Ocak Pazar günü saat 12.30’da Kaplan City Kardelen düğün salonunda düzenleyeceğimiz “Yetimlerden Bir Kardeşiniz Olsun" programına yetimsever tüm kardeşlerimizi aileleri ile birlikte davet ediyoruz.” diyerek duyarlı tüm halkımızı bu programa iştirak etmeye çağırdı. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com