Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Yetim-Der Eylül'de yüzlerce yetimi sevindirdi

Yetim-Der Eylül'de yüzlerce yetimi sevindirdi

Eylül ayı faaliyet raporunu açıklayan Yetim-Der, ihtiyaç sahibi ailelere yaklaşık 68 bin TL değerinde yardımda bulundu.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2015 Pazar 21:11
Yetim-Der Eylül'de yüzlerce yetimi sevindirdi

İhtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak yardım yapan Yetim, Öksüz ve Mağdurlar ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yetim-Der), Eylül ayı faaliyet raporunu açıkladı.

Dernek binasında yapılan açıklamayı Yetim-Der adına Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Halil Aksakal okudu. Faaliyet raporuna göre, Eylül ayı içerisinde ihtiyaç sahibi ailelere yaklaşık 68 bin TL değerinde yardım yapıldı.

Bir Yetime Sen de Sponsor Ol projesi kapsamında 335 yetime 24 bin 580TL değerinde para yardımı yaptıklarını belirten Aksakal, “Kurban Bayramı vesilesiyle Bir Yetimi Sen de Doyur projesi kapsamında 13 bin 500 TL değerinde 27 küçükbaş hayvan kurban edilmiş olup, etleri yetim ailelere dağıtılmıştır. Ayrıca, aynı proje kapsamında 5 bin 750 TL değerinde 230 adet gıda alışveriş kartı ve 27 aileye bin 350TL değerinde gıda paketi dağıtılmıştır. Bu proje kapsamında toplam 19 bin 600 TL değerinde yardım yapılmıştır.” dedi.

Kurban Bayramı vesilesiyle 200 yetim çocuğa 14 bin TL değerinde giyim yardımı yaptıkları bilgisini veren Aksakal, şunları söyledi: “Bir Yetimi Sen de Evlendir projemiz kapsamında, evlenecek bir çifte 3 bin 360TL değerinde bir buzdolabı, bir çamaşır makinesi, bir fırın ve muhtelif ev eşyası yardımı yapılmıştır. Bir Yetim Sen de Okut projesi kapsamında ise 30 yetim öğrenciye 3 bin TL değerinde burs yardımı yapılırken, sünnet edilen 7 yetim çocuğa bin 211 TL değerinde takı takılmıştır. Bunların yanı sıra, Bir Yetim Annesine Sen de Sahip Çık projesi kapsamında 5 yetim annesine 500 TL para yardımı yapılırken, Bir Yetimi Sevindir projesi kapsamında 7 yetim çocuğa 14 0TL değerinde oyuncak hediye edilmiştir.”

Aksakal, 70 yetim çocuğun daha başvurusunu aldıklarını hatırlatarak, yetim ve kimsesizlere yardım hususunda halktan destek beklediklerini sözlerine ekledi. (Hamza Adiyaman/Emrah Deniz - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com