Reklamı Geç
Advert
Advert

Yeşil'den Demirel'in villasında korkunç infaz

“Yeşil’i, Hacı Ali Demirel’in villasında gördüm” diyen sürpriz tanık şok iddialarına devam etti. M.E, Yeşil’in villanın havuzunda bir kişiyi boğarak öldürdüğünü söyledi.

Yeşil'den Demirel'in villasında korkunç infaz
Yeşil'den Demirel'in villasında korkunç infaz
Yeşil’i Demirel’in villasında gördüğünü söyleyen tanık M.E. çarpıcı itiraflarını sürdürdü. M.E, Yeşil’in villanın havuzunda bir kişiyi boğarak öldürdüğünü söyledi. Savcılık, villaya giden sağlık ekibini incelemeye aldı. Çok şey bilen eski MİT’çi Mehmet Eymür’ün şartlı serbest bırakılmasının ardından ortaya çıkan sürpriz tanığın Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen itirafları sürüyor.
Tanık M.E.Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’na verdiği ifadesinde birçok faili meçhul cinayetle suçlanan “Yeşil” kod adlı Mahmut Yıldırım’ın 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in kardeşiH acı AliDemirel’in talimatıyla Başkent’te bir çok infaz gerçekleştirdiğini öne sürdü.
YEŞİL HAVUZDA BİR KİŞİYİ BOĞDU
Hacı Ali Demirel’le yakın ilişkilerinin olduğu dönemde Yeşil’i sık sık Demireller’in villasında gördüğünü anlatan M.E, villada olduğu bir gece Demireller’in havuzunda bir kişinin boğularak öldürüldünü söyledi. ‘O’ kişiyi o güne kadar villada görmediğini kaydeden sürpriz tanık, ölüm olayının çevreye ‘boğulma’ olarak aktarıldığını ve kendisine tuhaf geldiğini belirtti.
Ceset için ambulansın Demireller’in villasına geldiğini ve ölüm olayının araştırılmadan ‘boğulma’ raporu verildiğini ifade eden tanık, boğulma olayının ardındanHacı Ali Demirel’in eşinin kendisine “Burada çok şeyler oldu” dediğini bildirdi. Sürpriz tanık boğulma olayıyla ilgili olarak, “Odönem Yeşil villada kalıyordu.Onu da Yeşil boğdu” dedi. Tanık M.E’nin ifadeleri üzerine savcılığın, Demireller’in villasına giden ambulansı ve sağlık ekibini inceleme altına aldığı bildirildi.
Savcılık bulamadı çünkü öldürüldü
Sürpriz tanık M.E. ifadesinde önemli bir ayrıntıyı daha açıkladı. ‘Yeşil’ kodlu Mahmut Yıldırım’ın Hasan Kütük adında eski bir mahkumun kimliğini kullandığını iddia etti. Ankara Savcılığı da Hasan Kütük isimli şahsın peşine düştü. Ancak Savcılık Hasan Kütük’ün Ankara İskitler’de adresine rastlamasına karşın kendisini bulamadı.
İŞ VAR BERABER TAKILALIM
Sürpriz tanık, “Kimliği kullanan Yeşil infaz etmiş olabilir” dedi. M.E, “Yeşil’e Hakkari’de askerlik anılarını anlattığını onun da kendisine “sende iş var beraber takılalım” dediğini sözlerine ekledi.
Cumhurbaşkanlığı defalarca aranmıştı
Yeşil’in telefon kayıtları baş döndüren derin ilişkileri göz önüne sermişti. Yeşil’in 1995 ve 1996 yıllarında Antalya ve Ankara’daki iki evinden devletin birçok kurumunun defalarca arandığı ortaya çıkmıştı. Antalya’daki “349 24 22” Nolu telefondan Cumhurbaşkanlığı’nın birçok kez arandığı tespit edilmişti.
MGK BİLE LİSTEDEYDİ 
Aynı numaradan OHAL Bölge Valiliği, Jandarma Genel Komutanlığı, Zırhlı Birlikler Okul Komutanlığı, İstanbul İl Jandarma Alay Komutanlığı, MGK, MİT Müsteşarlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün arandığı belirlenmişti. Yine Yıldırım’ın Ankara’daki 323 48 39 numaralı telefonundan da Jandarma Genel Komutanlığı, MİT Müsteşarlığı gibi devletin birçok kritik kurumunun arandığı tespit edilmişti.
Çok şey biliyor harcamadılar
Tanık M.E., Yeşil’i çok şey bildiği için harcamadıklarını belirterek Yeşil ve hayatta olan ekibinin de tüm emir ve talimatları Demirel’den aldığını ileri sürdü. Tanık M.E. Cumhurbaşkanı Demirel sayesinde Yeşil’in Hacı Ali Demirel’in yanında olduğundan şüphelenmeyeceklerini aktararak, Demireller’in korumalarının dahi Yeşil’i bilmelerine rağmen kimsenin Yeşil’i Demireller’in yanında aramadığını ve sorgulamadığını söyledi.
Kaynak: Gökhan ÖZDAĞ / BUGÜN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
3 bin 939 ihraç ihraç edildi-isim isim ihraç edilenlerin listesi
3 bin 939 ihraç ihraç edildi-isim isim ihraç edilenlerin listesi