Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yeşilay'dan Öğrencilere Tatil Uyarısı!..

Yeşilay'dan Öğrencilere Tatil Uyarısı!..

Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Temsilciliği yaz tatili için veli ve öğrencileri uyardı.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2013 Cumartesi 12:09
Yeşilay'dan Öğrencilere Tatil Uyarısı!..

Şanlıurfa'da 2012-2013 Eğitim yılının sona ermesi dolayısıyla veli ve öğrencileri kötü alışkanlıklara karşı uyarıda bulunmak için bir basın toplantısı düzenleyen Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Temsilci; Bir yılın yorgunluğunu giderecek olan öğrencilerimizi tatil sürecinde bazı tuzaklar da beklediğini dikkatli olması uyarısında bulundu.

Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Temsilcisi Muharrem Çelik ve Yeşilay Cemiyeti Gönüllüsü Hasan KARAKUŞ'da bulunduğu basın toplantısında, açıklama metnini okuyan Yeşilay Cemiyeti Gönüllüsü Mustafa TAŞ; " Bir yılın yorgunluğunu giderecek olan öğrencilerimizi tatil sürecinde bazı tuzaklar da beklemektedir. Öncelikle anne ve babalar çocuklarının karnelerindeki başarısızlıklarından dolayı üstlerine gitmemeli ve onlara başarı için hayatın bitmediğini hatırlatmak isteriz.  Tatil süresi içerisinde çocuk ve gençlerimizi bekleyen tuzakların olduğunu özellikle bunların başında kötü arkadaş çevreleri, internet bağımlılığı ve her türlü bağlılık yapan maddelerin olabileceğini hatırlatıyoruz" dedi.


Bunun için gençlere ve anne babalara büyük sorumluluklar düştüğünü, Anne ve baba hiçbir şekilde gençlerin üstüne gitmemeli, onlara sevgisini hissettirmeli, ufak tefek sorunları da konuşarak halletmesi gerekmektiğini söyleyen Taş;  Anne ve babaların gittikleri ortamlara çocuk ve gençlerini de yanlarında götürmelerini tavsiye ederiz. Çocuk ve gençlere kısa da olsa bir tatil yapma fırsatı oluşturmalılar. Ancak bu sırada çocuklarımızı ve gençlerimizi takip ederek arkadaş ortamlarını üçüncü bir göz şeklinde gözlemlemeliler. Zararlı alışkanlık tehdidi ile karşılaşıldığı anda alanında uzman kişilerden destek almalıdırlar" dedi.

Mehmet Guli Aslan/ Balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com