Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Yeşilay Kötü Alışkanlıkların Peşini Bırakmıyor

Yeşilay Kötü Alışkanlıkların Peşini Bırakmıyor

Yeşilay Derneği Şanlıurfa Şube Başkanlığınca İl Merkezindeki okulların Yeşilay Kulübünde görevli öğretmenlerin katılımıyla Milli Eğitim Konferans salonunda toplandı.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2014 Pazartesi 12:01
Yeşilay Kötü Alışkanlıkların Peşini Bırakmıyor


Toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Çelik, Yeşilay Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik, Okul İdarecileri ve Öğretmenler katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Çelik yaptı. Çekil Konuşmasında“ Bugünün öğrencileri yarının yöneticileri olacaktır. Bunun için de biz eğitimcilere büyük sorumluklar düşmektedir.  Gençlerin, kötü alışkanlıklardan uzak yetiştirilmesi devletin temel görevlerinden biri olduğunu hatırlatarak, Madde bağımlılığının en başta aile yapısını zedelediğine dikkat çekti. Çelik, “Bu nedenle uyuşturucu ile mücadele konusunda işbirliğinin önemine kamuoyunun dikkatini çekmeliyiz. Hepimiz bu konuyu bir görev anlayışı içinde ele alır, elimizden geleni yaparsak güzel gelişmeler görmemiz mümkün olur. Uyuşturucu gibi toplumda yaşanan olumsuzlukların azaltılması beraberliğimize bağlı olarak azalacaktır.” dedi
Çelik “Madde bağımlılığına karşı çocuklarımızı ve çevremizi koruma görevini, sadece güvenlik güçleri ve okul yönetimlerine bırakmayıp, veliler, anne ve babalar, sivil toplum örgütleri ve tüm kamuoyu ile birlikte daha bilinçli mücadele vermiş oluruz”  diye konuştu.
Yeşilay Derneği Başkanı Muharrem Çelik ise; "İlimizde madde bağımlığı hızla yayıldığı, Bu dönemde biz öğretmenlere ve eğitimcilere büyük sorumluklar düşmektedir. Yarın bir öğrencimizi bu olumsuzluğun içinde gördüğümüzde çok üzülürüz. Bunun için gönüllü olarak öğrencilerimizi kötü alışkanlıklar ve kötü arkadaşlar konusunda uyarıp öğrencilerimizin sorunlarını dinlemede bir arkadaş gibi yaklaşmamız gerekir” dedi.
Toplantının sonunda katılımcılara Yeşilay tarafından çıkarılan dergi ve broşürlerin dağıtımı yapıldıktan sonra medde bağımlılığı konusunda bir komisyon kuruldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AYAĞIMIZI BAĞLAYAN PRANGALARDAN KURTULMALIYIZ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com