Advert
Advert
Advert

Yeşilay Kötü Alışkanlıkların Peşini Bırakmıyor

Yeşilay Derneği Şanlıurfa Şube Başkanlığınca İl Merkezindeki okulların Yeşilay Kulübünde görevli öğretmenlerin katılımıyla Milli Eğitim Konferans salonunda toplandı.

Yeşilay Kötü Alışkanlıkların Peşini Bırakmıyor
Yeşilay Kötü Alışkanlıkların Peşini Bırakmıyor


Toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Çelik, Yeşilay Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik, Okul İdarecileri ve Öğretmenler katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Çelik yaptı. Çekil Konuşmasında“ Bugünün öğrencileri yarının yöneticileri olacaktır. Bunun için de biz eğitimcilere büyük sorumluklar düşmektedir.  Gençlerin, kötü alışkanlıklardan uzak yetiştirilmesi devletin temel görevlerinden biri olduğunu hatırlatarak, Madde bağımlılığının en başta aile yapısını zedelediğine dikkat çekti. Çelik, “Bu nedenle uyuşturucu ile mücadele konusunda işbirliğinin önemine kamuoyunun dikkatini çekmeliyiz. Hepimiz bu konuyu bir görev anlayışı içinde ele alır, elimizden geleni yaparsak güzel gelişmeler görmemiz mümkün olur. Uyuşturucu gibi toplumda yaşanan olumsuzlukların azaltılması beraberliğimize bağlı olarak azalacaktır.” dedi
Çelik “Madde bağımlılığına karşı çocuklarımızı ve çevremizi koruma görevini, sadece güvenlik güçleri ve okul yönetimlerine bırakmayıp, veliler, anne ve babalar, sivil toplum örgütleri ve tüm kamuoyu ile birlikte daha bilinçli mücadele vermiş oluruz”  diye konuştu.
Yeşilay Derneği Başkanı Muharrem Çelik ise; "İlimizde madde bağımlığı hızla yayıldığı, Bu dönemde biz öğretmenlere ve eğitimcilere büyük sorumluklar düşmektedir. Yarın bir öğrencimizi bu olumsuzluğun içinde gördüğümüzde çok üzülürüz. Bunun için gönüllü olarak öğrencilerimizi kötü alışkanlıklar ve kötü arkadaşlar konusunda uyarıp öğrencilerimizin sorunlarını dinlemede bir arkadaş gibi yaklaşmamız gerekir” dedi.
Toplantının sonunda katılımcılara Yeşilay tarafından çıkarılan dergi ve broşürlerin dağıtımı yapıldıktan sonra medde bağımlılığı konusunda bir komisyon kuruldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle