Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Yeşil, Viranşehir İlçe Başkanı Celalettin Sayan'ı tehdit etti

Yeşil, Viranşehir İlçe Başkanı Celalettin Sayan'ı tehdit etti

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçemsi Ak Parti İlçe Başkanı Celalettin Sayan, kendisinin Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım tarafından telefonla tehdit edildiğini ileri sürerek, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

Giriş Tarihi: 22 Haziran 2012 Cuma 13:48
Yeşil, Viranşehir İlçe Başkanı Celalettin Sayan'ı tehdit etti
Sayan, Ankara ve Mersin'den kendini Yeşil olarak tanıtarak arayan kişinin belirlenmesi için telefon numaralarını da savcıya verdi.

Türkiye'deki birçok olayda ismi geçen ve yaşadığına dair çok sayıda iddianın ortaya atıldığı 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'la yeni bir iddia daha ortaya atıldı.  Dönemin Viranşehir Belediye Başkanı İbrahim Halil Keleşabdioğlu ile görüştüğü yönünde iddiaları ortaya atılan Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın kendisini önce Ankara'dan bir numaradan daha sonra Mersin'den farklı bir numaradan arayıp ölümle tehdit ettiğini ileri süren Viranşehir Ak Parti ilçe Başkanı Celalettin Sayan, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

Kendisine ait olan telefonu arayan kişinin “Ben hacı beni tanımadın mı?, Mahmut Yıldırım yani Yeşil” demesi üzerine dinlediğini dile getiren Sayan, “Bana, 'Son 10 gün içinde farklı birini görmedin mi. Telefonun açık olsun seni tekrar arayacam' dediğini belirttikten sonra telefonu kapattı. Belirttiği son 10 gün içinde ben Ankara'da bazı görüşmelere gitmiştim” dedi.

İlk görüşmeden 3 gün sonra aynı ses kendisini bu kez Mersin koduyla başlayan bir numarayla aradığını belirten Sayan, “Ben Yeşil, Mahmut Yıldırım. Beni iyi dinle. Sana 48 saat süre. Viranşehir'i terk edeceksin. Aşiretine güvenme. Aksine seni çarmıha gereceğim' dedikten sonra telefonu kapattı. Son günlerde PKK tarafından saldırı olabileceği istihbaratı alan güvenlik birimleri beni uyarmıştı. Bu nedenle savcılığa vurdu yaptım. Beni telefonla arayan kişinin belirlenmesi için beni aradığı Telekom hatlarında yakın olan mobeselerden tespit edilmesini istedim” dedi.
Şeyhmus Çakan / Stargazete.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

EKİNCİ REFERANDUM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com