Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Yeşil Kartlı Kanser Hastalarına özel hastanede tedavi imkanı

Yeşil Kartlı Kanser Hastalarına özel hastanede tedavi imkanı

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2011 Cuma 17:33
Yeşil Kartlı Kanser Hastalarına özel hastanede  tedavi imkanı


Yeşil kart uygulaması ile ilgili yönetmelikte yapılan değişiklikle, radyoterapi tedavisi gören Yeşil kartlı hastalar özel sağlık kuruluşlarından hizmet alabilecek. Özel hastane Başhekimi İbrahim Halil Baysal, yapılan düzenlemeye ilişkin bilgi verdi.

Baysal: “Resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğe göre Yeşil Kart uygulamasında sağlık kuruluşlarına başvuru ve sevk, fatura tanzimi, faturaların tahakkuku ve tahsili maddelerinde önemli değişiklikler yapıldı. Yönetmeliğin ’Sağlık Kuruluşlarına Başvuru ve Sevk’ başlıklı maddesine, Radyoterapi tedavisi gören hastaların belli şartlarla özel sağlık kuruluşlarına da gidebileceğini belirten bir fıkra eklendi. Eklenen bu fıkraya göre, Sağlık Bakanlığı’na bağlı ikinci ve üçüncü basamak sağlık tesislerinde radyoterapi merkezi bulunmaması halinde, bu durumun sağlık tesisi tarafından belgelendirilmesi kaydıyla aynı il içinde hastanın tedavi edilebileceği radyoterapi merkezi bulunan özel sağlık tesisine hasta sevk edilebilecek. Sevk işlemi Bakanlığa ait sağlık tesisince yapılacak. Yani Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere diğer devlet hastanelerinden özel hastanelere sevk yapılabilecek. Bu sayede kanser hastalarının farklı illerdeki devlet hastanelerine gitmesine gerek kalmayacak” dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com