Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yeşil Kart çalışanlar; Aziz hocadan yardım bekliyoruz

Yeşil Kart çalışanlar; Aziz hocadan yardım bekliyoruz

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2011 Çarşamba 10:53
Yeşil Kart çalışanlar; Aziz hocadan yardım bekliyoruz

Ramazan ayının yaklaşmasıyla beraber Şanlıurfa Yeşilkart bürosunda çalışan 20'ye yakın taşeron işçi bağlı bulundukları firmanın iflas etmesi nedeniyle iki aydır maaşlarını alamadıklarını belirterek “Aziz Hocadan yarım bekliyoruz” dediler.

 

Maaş alamayan işçiler, Gönüllü Kuruluşlar Aşevinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmadan gelecek olan yardımları da geri çevirmeyeceklerini söylediler. (Gönüllü Kuruluşlar Aşevi sorumlusu Aziz Hoca ‘Abdulaziz Kutluay’dır.)

 

Yeşilkart bürosu önünde toplanan Yeşilkart çalışanları maaş alamadıklarını ve yaklaşan Ramazan ayını nasıl geçireceklerini kara kara düşünmeye başladılar.

 

Konu ile ilgili muhabirimize grup adına açıklamada bulunan Ahmet Yıldırım şunları kaydetti; "İki aydır aylıklarımızı alamıyoruz. Bütün yetkili mercilere bildirilmemize rağmen arkadaşlarımız maaşlarını alamamışlardır. Yaklaşan Ramazan ayı içerisinde ne yapacağımızı şaşırdık. Çalışan arkadaşlarımızın çoğu evli olup Ramazan ayında evlerine eli boş nasıl gideceklerini düşünüyorlar" şeklinde konuştu.

 

Yıldırım sözlerine şöyle devam etti; "İki aydır alamadığımız maaşlardan dolayı çalışan arkadaşlarımız artık gelecek olan yardım kampanyalarını dahi geri çeviremeyecek duruma gelmişlerdir. Yetkililerle yapmış olduğumuz yazışmalardan herhangi bir netice elde edemedik" dedi.

 

Yıldırım; "Verilecek olan maaşların bir sonraki aydan sonra çalışan her şahsın kendi hesabına yatırılacağını ve maaşların ne zaman yatırılacağına dair hiçbir bilgi verilmediğini, Yeşilkart çalışanları olarak maaşlarımızın Ramazan ayından önce yatırılmasını istiyoruz, ramazan ayından sonra yapılacak ödemelerin bizler için hiçbir anlam ifade etmeyecektir" dedi.

Murat ÇİFTÇİ / GAP Gündemi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da işte çıkarılan belediye personeli intihara kalkıştı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com