Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Yerel Yönetim mezunları haklarını arıyor

Yerel Yönetim mezunları haklarını arıyor

Yerel Yönetimler bölümünden mezun olan ancak hiç bir şekilde ataması yapılmayan mezunlar, hükümetin bir an evvel sorunlarına çözüm üretmesini istiyor.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2014 Cuma 08:00
Yerel Yönetim mezunları haklarını arıyor

 Yerel Yönetimler bölümünden mezun olan ancak hiç bir şekilde ataması yapılmayan mezunlar, hükümetin bir an evvel sorunlarına çözüm üretmesini bekliyor.

Konu hakkında bilgiler veren Yerel Yönetimler (Yönetim ve Organizasyon) bölümünden mezun olan Ferhat Açıkbaş(23), “Her yıl 5 bin  civarı öğrencinin bu bölüme kayıt yaptırmasına, binlerce öğrencinin mezun olmasına karşın, 2012 Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) verilen kadro sadece 87 adet. Böyle olunca aynı tabloyla karşılaşmak istemeyen biz  yerel yönetim mezunları,   #Yerelyönetimmezunuhakkınıarıyor   etiketiyle birleşerek sosyal medyada mağduriyetlerimizi dile getirmeye karar verdik.” ifadelerini kullandı.

“Merkezi atamalarda daha fazla kadro verilsin”

Muhasebeden dosyalama dersine, hukuktan bilgisayar dersine kadar birçok önemli dersi aldıklarını belirten Açıkbaş, “Stajlarımızı kamu kurumlarında yaparak kalifiye personel olma yolunda bütün gerekli adımları attık. Bundan dolayı merkezi atamalarda daha fazla kadro verilmesi ve 5393 sayılı belediye kanunun 49. Maddesinin değiştirilmesini istiyoruz. Belediyeler personel alımı yaparken, hâlihazırda şirketlerden alım yapmakta. Bu şekilde haksızlık yapıldığını düşünüyoruz. İsteğimiz odur ki, belediyeler, yapacakları tüm personel alımlarında, KPSS sınavını baz alsın. Böylelikle haksız alımların da önüne geçmiş olunacaktır.” şeklinde konuştu.

Hükümetin bir an evvel sorunlarına çözüm üretmesini isteyen bir Diğer mağdur Yerel Yönetim mezunu Yasin Bakırcı (26) da, kendilerinin sürekli olarak beklemede bırakıldıklarını ve göz ardı edildiklerini belirterek, “Bizlerin istihdam edilmesi gereken birimlere, ön lisans programlarının herhangi bir alanından mezun olmuş kişilerin atamaları yapılmaktadır. Mezun olan çok az sayıda arkadaşımız, yerel yönetim birimlerinde çalışma imkânı bulabilmekte, geriye kalan arkadaşlarımız ise ya vasıfsız elaman çalıştıran meslek grupları içerisinde hayatlarını kazanmakta, ya da üniversite sınavına tekrar girip başka bir programın eğitimini almaktadır. 12 Haziran 2014 tarihinde konuya ilişkin meclis başkanlığına önerge verilmesine rağmen, maalesef şimdiye kadar herhangi bir sonuç çıkmadı.” dedi.

Konu ile ilgili Sosyal medyada gündem oluşturmaya çalışan Yerel Yönetim mezunları, ayrıca imza kampanyası da başlatarak seslerini duyurmaya çalışmaktalar.  (Enis Ağırbaş – İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com