Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Yerel gazeteler yandı

Yerel gazeteler yandı

Basın İlan Kurumu, yerel gazete yetkilileriyle bir araya gelerek uyum sürecinde giderilmesi gereken eksiklikler konusunda uyarıda bulundu.

Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2012 Cuma 11:09
Yerel gazeteler yandı

Vilayet toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya BİK temsilcileri, basın cemiyet başkanları ile Urfa'da yayın yapan gazete yetkilileri katıldı.


BİK Genel Müdürlüğü'nden toplantıya katılan İlan Müdürü Nail Duran ve İlan Müdürlüğü Şeflerinden İdris Çam, mevzuat ve uygulamalar konusunda bilgi verdiler. Uyum süreci içerisinde giderilecek eksikliklerin ve izlenecek yolla ile ilgili uygulamalar konusunda bilgi verip uyarılarda bulundular..


Uyum süreci içerisinde gazetelerin kendilerine çeki düzen vermesi gerektiğini hatırlatan Duran: "Şanlıurfa'ya gelmemizin nedeni denetlemekten ziyade, ileride mağdur olmamanız için, buradaki gazetelerin evraklarındaki noksanları şimdiden belirlemek ve bundan sonraki süreçte belirlediğimiz şekilde yapılması için uyarıda bulunmaktır" dedi.


Gazeteleri tehdit etmek ve onlara zorla bir şeyler yaptırmak amacıyla gelmediklerinin altını çizen Duran, aba altından sopa göstermediklerini tüm Türkiye için geçerli olan maddelerden bahsettiklerini ifade ederek, işleyen süreç içerisinde uyulması gereken şartlar ve yerine getirilmesi gereken yükümlükler belli. Bunların yerine getirilmesi halinde gazetelerin herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklarını, uyum sürecinde şartları yerine getirmeyen gazeteler hakkında ise mevzuat gereği işlem yapılacağını belirtti.


İdris Çam ise toplantıda gazetelerin icmal varakalarının internet üzerinden düzenlenmesi uygulamasına geçildiğini hatırlatarak bu uygulamadan olumlu tepkiler alındığını söyledi. Uygulamada bir takım sıkıntıların da olabileceğini, bu sıkıntıların yaşanmaması için gerekli olan koşulları gazetelerle kurdukları iletişim ve hazırlattıkları CD ortamındaki slâytla gazete yetkililerine ulaştırdıklarını söyledi. Slayt eşliğinde katılımcılara tekrar izahatta bulunan Çam, İcmal Varakalarının süresi içerisinde tanzim edilmesi gerektiğini hatırlattı.
Vilayet toplantı salonunda dün saat 14.00'de yapılan toplantıya BİK İlan Müdürü Nail Duran ve yardımcısı İdris Çam, BİK Şanlıurfa Şube Müdürü Şükrü Kılıç ile şube yetkilileri, Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler ile yerel gazete sahip ve yetkilileri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com