Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Yerel Gazetecilik Ödülleri Başvuru Tarihi Açıklandı

Yerel Gazetecilik Ödülleri Başvuru Tarihi Açıklandı

2013 Yerel Gazetecilik Ödülleri'ne son başvuru tarihi 31 Ocak olduğu açıklandı

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2014 Pazartesi 21:33
Yerel Gazetecilik Ödülleri Başvuru Tarihi AçıklandıTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ile Konrad Adenauer Stiftung’un (KAS) yerel medyayı desteklemek amacıyla 15 yıldır birlikte düzenlediği Yerel Gazetecilik Ödülleri'ne başvurular devam ediyor. Başvurular, 31 Ocak 2014 tarihinde sona erecek. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC)  ile Konrad Adenauer Stiftung’un (KAS) birlikte düzenlediği 2013 Yerel Gazetecilik Ödülleri’nde haber kategorisinde birinci gelen gazeteciye bir hafta Almanya’da staj imkânı sağlanacak.  

İSTANBUL - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Konrad Adenauer Stiftung'un (KAS) 1998 yılında başlattığı ve her yıl verilen Yerel Gazetecilik Ödülleri’ne başvurular devam ediyor. 2013 Yerel Gazetecilik Ödülleri; demokrasi kültürünün güçlendirilmesi, halkın bilgilenme ve gerçekleri öğrenme hakkının kullanılmasının yaygınlaştırılması ve yerel gazeteciliğin güçlenmesini sağlamayı hedefliyor.

JÜRİ ÜYELERİ
2013 Yerel Gazetecilik Ödüllerini belirleyecek jüri üyeleri şu isimlerden oluşuyor: Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş, Konrad Adenauer Stiftung Temsilcisi Bekir Öncel, Bahçeşehir Üniversitesi’nden Yrd.Doç.Dr. Mehmet Sağnak, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Muğla Temsilcisi Kenan Gürbüz,  Doğan Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Mustafa  Eşmen,  İhlas Haber Ajansı  Genel Müdür Yardımcısı İsmail Ballı,  Cihan Haber Ajansı Haber Müdürü Hakan İnce,  Gazeteci Tümer Argın.

YEREL GAZETE ÇALIŞANLARINI KAPSIYOR
Yerel gazetecilik ödülü, yerel gazetelerde çalışan gazetecileri kapsıyor.  Ödüller, haber, fotoğraf, sayfa düzeni dallarında birer gazeteciye veriliyor.  Değerlendirmede, bu kuruluşlarda çalışanların yerel konular ve meslek kurallarının uygulanması için olanaklarını en iyi şekilde kullanmaları dikkate alınıyor. TGC–KAS 2013 Yerel Gazetecilik Ödülleri’nde haber kategorisinde birinci gelen gazeteciye bir hafta Almanya’da staj imkânı sağlanacak.

TEK BİR ÇALIŞMAYLA BAŞVURULACAK
Adaylar, doğrudan başvurabileceği gibi, yerel gazetelerin yazı işleri müdürleri, iletişim fakültelerinin bulunduğu yerlerde fakülteler adına öğretim üyeleri, yerel meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri aday gösterebiliyor. Her aday tek bir çalışma ile katılabiliyor veya önerilebiliyor. Aday gösterilen çalışmalar nedeniyle çalışma sayısı birden fazla olduğunda yarışmaya katılacak çalışmayla ilgili tercih hakkı çalışma sahibine bırakılıyor. Adayların T.C vatandaşı, geçimini sadece gazetecilikten sağlayan kişiler olması ve yazı dilinin Türkçe olması şartı aranıyor.

Yarışmaya katılan kişinin adının çalışmada açıkça belirtilmiş olması ya da imzasız eserlerin yetkili yöneticilerce onaylanmış olması gerekiyor. Çalışmaların 01.01.2013-31.12.2013 tarihleri arasında yayınlanmış olması aranan şartlar arasında bulunuyor.


KİMLER KATILAMIYOR?
2010-2011-2012 yıllarına ait çalışmaları ile birincilik almış olan gazeteciler 2013 ödüllerine aday olamıyor. Ders kitaplarında, master veya doktora çalışmalarında yayınlanmış veya başka bir yarışmada ödül almış çalışmalar kabul edilmiyor. Bu nedenle adayların  eserlerinin başka meslek örgütleri tarafından ödüllendirilmemiş olduğunu da başvuru yazılarında belirtmeleri gerekiyor. Sahibi vefat etmiş çalışmalar aday gösterilebiliyor. Başvuru süresince aday gösterilen çalışma sahibi vefat eder ve çalışması ödül kazanırsa, ödül vefat eden kişinin yasal varislerine veriliyor.

BAŞVURULAR 31 OCAK 2014 TARİHİNDE SONA ERECEK
Çalışmaların Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne 31 Ocak 2014 tarihine kadar biri asıl 10 nüsha halinde taahhütlü olarak ulaştırılması veya elden teslim edilmesi gerekiyor. İstenilen belge veya bilgiler eksik olduğu takdirde katılımcı başvurmamış sayılıyor.

Teslim adresi: Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (Yerel Gazetecilik Ödülleri –2013) Türkocağı Cad. No:1 34110 Cağaloğlu /İstanbul

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com