Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Yerel Gazetecilik 2011 Ödülleri belli oldu

Yerel Gazetecilik 2011 Ödülleri belli oldu

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile Konrad Adenauer Vakfı tarafından 1999 yılından bu yana sürdürülen Yerel Gazetecilik Ödülleri açıklandı.

Giriş Tarihi: 14 Mart 2012 Çarşamba 12:05
Yerel Gazetecilik 2011 Ödülleri belli oldu


Yerel basında çalışan gazetecileri desteklemeyi amaçlayan ödüller 5 Mart 2012 tarihinde Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde toplanan Seçici Kurul tarafından belirlendi:

Seçici Kurul, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Turgay Olcayto, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş, Milliyet Gazetesi Yazarı ve TGC önceki Başkanı Nail Güreli, Konrad Adenauer Vakfı Temsilcisi Bekir Öncel, A Haber Editörü İhsan Yılmaz, Muş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emrullah Özbey, Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Müge Demir, İhlas Haber Ajansı Yazılı Haberler Müdürü M. Ömer Kılıç ve Gazeteci Tümer Argın’dan oluştu. Seçici Kurul’un belirlemeleri şöyle:

Haber dalında Birincilik Ödülüne 6 Kasım 2011 ve 24 Kasım 2011 tarihli Bursa Hakimiyet Gazetesi’nde yayınlanan “Önce Nakil Sonra Düğün” ve “Onlarınki bir Aşk Hikâyesi” başlıklı haberi ile Ersel Peker,

Sayfa Düzeni dalında Birincilik Ödülüne, 26 Aralık 2011 tarihli Mersin İmece Gazetesi’nin 1. Sayfa düzenini yapan Döndü Doğuş Soluğan ve Fotoğraf dalında 1-15 Eylül 2011 tarihli İstanbul Aydın Ses Gazetesi’nde yayımlanan “Sömürülen Afrika” başlıklı habere ait fotoğrafı ile Murat Aydın birinciliğe değer görüldü.
Seçici Kurul ayrıca;

Haber dalında; 10 Şubat 2011 tarihli Batman Postası Gazetesi’nde yayımlanan “Haydi Kızlar Boyaya” başlıklı haberi ile M. Kemal Çelik’i

Sayfa Düzeni dalında; 16 Mart 2011 tarihli Adana Günlük gazetesinin 1. Sayfasını hazırlayan Tevfik Dinçkalmış'ı ve Fotoğraf dalında;13-19 Ekim 2011 tarihli Gazikent Gazetesi’nde yayımlanan  “Şahinbey Belediyesinin Kontrolsüz Yıkımı” başlıklı haberde kullandığı fotoğrafı ile İlhami Boynukısa’yı mansiyona değer buldu.

Seçici Kurul tüm bu dalların dışında ayrıca, İstanbul Şişli’de yayımlanan görme engellilerin kullandığı Braille alfabesi ile hazırlanan Görülmeyen Gazete’ye Jüri Özel Ödülü'nü verdi.
Başarılı yerel gazetecilere ödüllerinin verileceği törenle ilgili bilgiler ayrıca duyurulacak.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com