Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Yerel basının sorunları masaya yatırıldı

Yerel basının sorunları masaya yatırıldı

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu, Mardin'de yayın yapan yerel basın temsilcileriyle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2014 Salı 20:12
Yerel basının sorunları masaya yatırıldı

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, Mardin’de yerel basın temsilcileriyle bir araya geldiler.

Mardin Gazeteci ve Yazarlar Derneği ile Mardin Gazeteciler Cemiyeti’nin öncülüğünde düzenlenen toplantıya Mardin ve ilçelerinde yayın yapan yerel gazetelerin temsilcileri hazır bulundu.

TÜRKİYE’NİN HER BİR KARIŞINI DOLAŞTIK

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Mardin’e daha önce de geldiğini, ancak bu kez gazetecilerle bir araya gelmek için geldiğini belirtti. Kolaylı, “Yaklaşık 4 aydır Kars’tan Edirne’ye, Antalya’dan Sinop’a kadar Türkiye’nin her bir karışını dolaştık. Her kentin farklı sorunları vardır. Bu sorunlara çözüm üretebilmenin gayreti içindeyiz.” dedi.

İLAN VERMEYENLER KAMUNUN HAKKINI ZAYİ EDİYOR

Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan ise özellikle resmi ilanları küçülten yerel yöneticilere seslenerek şunları söyledi; “İlan vermeyerek kamunun hakkının zayi olmasına sebep oluyorsunuz. Bu davranışınızdan geri adım atmanızı, hukuka uygun davranmanızı biz sizden bekliyoruz.”

ZARAR EDİYORUZ

Toplantıda söz alan Mardin Gazeteci ve Yazarlar Derneği Başkan Yardımcısı ve Mardin LİFE Gazetesi Yazı İşleri Müdürü A. Kadir Üründü de Mardin’in Büyükşehir olması yerel basını küçülttüğünü vurguladı. Üründü, “Mardin’de yerel basın daha önce de sıkıntılıydı, ancak Büyükşehir olmasıyla beraber bu sıkıntılar büyüdü. Şuan yerel gazeteler zarar ediyor, zarar ediyoruz.” diye konuştu.

İLANLARIN KESİLECEĞİNE İNANIYORUM

Basın İlan Kurumu’nun yerel gazeteleri birleşmeye zorladıktan sonra ilanları keseceğine inandığını söyleyen Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik, “Örneğin Mardin’de birleşme olduğu vakit 6 gazeteden 2’ye ineceğiz ve 2 yıl sonra da ‘Kurusa bakmayın ayaklarınızın üzerinde durun!’ diyeceğini düşünüyorum.” dedi.

Yerel gazete temsilcilerinin sorunlarını dile getirdikten sonra toplantı sona erdi. (M. Salih Keskin – İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AA Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Öymez: Dünyanın her tarafına ulaşmak istiyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com