Advert
Advert
Advert

Yenişehir ve Eyyubiyede şiddete hayır paneli FOTOĞRAFLI

Şanlıurfa Valiliği ile Elbirliği Derneği'nin işbirliğiyle, kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla her hafta bir mahallede gerçekleştirilen toplantıların on ve onbirincisi gerçekleşti.

Yenişehir ve Eyyubiyede şiddete hayır paneli FOTOĞRAFLI
Yenişehir ve Eyyubiyede şiddete hayır paneli FOTOĞRAFLI

"Sağlıklı kadın sağlıklı annedir. Sağlıklı toplum için şiddete hayır" sloganlı projede, İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Şanlıurfa Barosundan uzmanlar alanlarına göre kadına şiddetin etkilerini vatandaşlara anlatıyor.

 

El Birliği Derneği bu hafta 10. Program Yenişehir Mahallesi Aksoy camiinde, 11. Program Eyyüpnebi Mahallesi Eyyüp Peygamber Camiinde gerçekleşti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

Yenişehir ve Eyyubiye’deki her iki programa İl Müftü Vaizlerinden Ahmet Gündüz, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Sait Koyuncu ve Avukat Cüneyt Altıparmak katıldı. Programın moderatörlüğünü ise Dernek Başkanı Handan Karataş yaptı.

 

Açış konuşmasını yapan Elbirliği Dernek başkanı Handan Karataş, “Valilik ile birlikte ortak bir proje yürütüyoruz. Projemiz 'sağlıklı kadın sağlıklı annedir. Sağlıklı toplum için şiddete hayır.' Bu projede, İl Müftülüğümüz, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve bir de hukukçu arkadaşımız olmak üzere üç iştirakçimiz var. Burada alanında uzman akademisyenlerimiz tarafından kadına şiddet nedir, sağlıklı anne kimdir, şiddet nasıl önlenir, gibi konularda konuklarımız bilgilendiriliyor” dedi.

 

Tanıtım filminin ardından panelistler tarafından cemaatin soruları yanıtlandı. Bir vatandaşın anne ve babanın evlatları üzerindeki haklarının ne olduğunu sorması üzerine Vaiz Ahmet Gündüz; “Hep babanın evladı üzerindeki haklar soruluyor. Vaazlarda hep bu konu can kulağıyla dinleniyor” dedikten sonra soruyu yanıtladı.

 

Hukukçu Cüneyd Altıparmak ise, “Şiddet gören kadınlar devlet korumasındadır. Kadın yetkili makamlara bir dilekçe ile başvurup, “Kocam beni dövüyor” diyorsa devlet bu tedbirleri almakla yükümlüdür”

 

Daha sonraki konuşmacı Sait Koyuncu da hem gelen soruları yanıtladı hem de kadına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik bir konuşma yaptı.

Programlardan sonra halka "Sağlıklı kadın sağlıklı annedir. Sağlıklı toplum için şiddete hayır" broşürleri dağıtıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret