Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Yenişehir ve Eyyubiyede şiddete hayır paneli FOTOĞRAFLI

Yenişehir ve Eyyubiyede şiddete hayır paneli FOTOĞRAFLI

Şanlıurfa Valiliği ile Elbirliği Derneği'nin işbirliğiyle, kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla her hafta bir mahallede gerçekleştirilen toplantıların on ve onbirincisi gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2012 Çarşamba 12:13
Yenişehir ve Eyyubiyede şiddete hayır paneli FOTOĞRAFLI

"Sağlıklı kadın sağlıklı annedir. Sağlıklı toplum için şiddete hayır" sloganlı projede, İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Şanlıurfa Barosundan uzmanlar alanlarına göre kadına şiddetin etkilerini vatandaşlara anlatıyor.

 

El Birliği Derneği bu hafta 10. Program Yenişehir Mahallesi Aksoy camiinde, 11. Program Eyyüpnebi Mahallesi Eyyüp Peygamber Camiinde gerçekleşti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

Yenişehir ve Eyyubiye’deki her iki programa İl Müftü Vaizlerinden Ahmet Gündüz, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Sait Koyuncu ve Avukat Cüneyt Altıparmak katıldı. Programın moderatörlüğünü ise Dernek Başkanı Handan Karataş yaptı.

 

Açış konuşmasını yapan Elbirliği Dernek başkanı Handan Karataş, “Valilik ile birlikte ortak bir proje yürütüyoruz. Projemiz 'sağlıklı kadın sağlıklı annedir. Sağlıklı toplum için şiddete hayır.' Bu projede, İl Müftülüğümüz, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve bir de hukukçu arkadaşımız olmak üzere üç iştirakçimiz var. Burada alanında uzman akademisyenlerimiz tarafından kadına şiddet nedir, sağlıklı anne kimdir, şiddet nasıl önlenir, gibi konularda konuklarımız bilgilendiriliyor” dedi.

 

Tanıtım filminin ardından panelistler tarafından cemaatin soruları yanıtlandı. Bir vatandaşın anne ve babanın evlatları üzerindeki haklarının ne olduğunu sorması üzerine Vaiz Ahmet Gündüz; “Hep babanın evladı üzerindeki haklar soruluyor. Vaazlarda hep bu konu can kulağıyla dinleniyor” dedikten sonra soruyu yanıtladı.

 

Hukukçu Cüneyd Altıparmak ise, “Şiddet gören kadınlar devlet korumasındadır. Kadın yetkili makamlara bir dilekçe ile başvurup, “Kocam beni dövüyor” diyorsa devlet bu tedbirleri almakla yükümlüdür”

 

Daha sonraki konuşmacı Sait Koyuncu da hem gelen soruları yanıtladı hem de kadına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik bir konuşma yaptı.

Programlardan sonra halka "Sağlıklı kadın sağlıklı annedir. Sağlıklı toplum için şiddete hayır" broşürleri dağıtıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com