Advert
Advert
Advert

Yenice İlköğretim Okulu Çok Amaçlı Salonu Hizmete Açıldı

Yenice İlköğretim Okulu Çok Amaçlı Salonu Hizmete Açıldı
Yenice İlköğretim Okulu Çok Amaçlı Salonu Hizmete Açıldı


 

Şanlıurfa Valiliğinin desteğiyle SODES tarafından finanse edilerek “Amacım Çok Salonum Yok” Projesi kapsamında Yenice Merkez İlköğretim Okulunda yapılan Çok amaçlı Salonunun açılışı için bir tören gerçekleştirildi.

 

Törene Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Harran Üniversitesi Rektörü Halil Mutlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al, İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin ve okul idaresi, öğretmenler ve öğrencilerle velileri katıldı.

 

Çok Amaçlı Salonunun açılışını Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Harran Üniversitesi Rektörü Halil Mutlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al, İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin tarafından yapıldı.

 

Salonun açılmasının ardından bir konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, çok amaçlı salon olarak yapılan alanın daha önce kullanılmayan bir yer olduğunu söyledi. Okulda 4 bin 800 öğrencinin eğitim gördüğünü aktaran Şahin, okulun yanında yapılan yeni okulların tamamlanmasıyla birlikte bu sayının 2 bin 500’e düşeceğini bildirdi.

 

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ise yaptığı konuşmasında, Şanlıurfa’nın eğitimle ilgili sorunları ve yapılan çalışmaları birlikte değerlendirmenin hem sorunun büyüklüğünü hem de yapılan çalışmaların fevkalade ilgi çekici olduğunu belirtti.

 

Şanlıurfa Türkiye’de sulanabilir arazilerin yüzde 11’ine sahip olduğunu ifade eden Vali Okutan, “Sulanabilir arazinin yüzde 11’lik oranının ilimizde olması, üretim çeşitliliği ve ürünlerin sanayiye aktarımı giderek artan bir ivme ile devam ediyor. Önümüzdeki 10 – 15 yıl içinde Şanlıurfa nüfusu şu anki nüfusunun iki katına çıkacak. Şu an ilköğretim okullarımızdan 28 bin öğrenci mezun olurken, 55 bin öğrenci yeni kayıt yaptırıyor. 4 bin 800 öğrenci mevcuduyla bu okulumuz bir ilçenin nüfusuna eşdeğer. Bu genel tabloyu anlatmamızın nedeni, tabloyu doğru okuyup, teşhisi ona göre koymaktır.

 

Hem sulama, hem güneşi alma gün sayısı, hem tarihi tecrübelerimiz var. Önümüzdeki yıllarda şu anki üretim gücümüzün 3 katı kadar üretim gücüne ulaşacağız. Şanlıurfa Türkiye’ye bereketle, zenginlikle; barış ve huzurla katkı verecek. Bunun için eğiteme ağırlık vermek zorundayız. Eğitimi salt eğitim olarak değerlendirmek yanlış olur. Evrensel değerlerle, bilimle buluşturup, böyle salonlarla laboratuarlarla birleştirmek lazım. Okul öncesi eğitim, kız çocuklarının okullaştırılması, kadınların ve gençlerin sosyal hayata katılması için yaptığımız çalışmalara devam etmek zorundayız.Bu salonun açılışında özellikle bulunmak istedim. Bütün okullarımızda böyle salonların yapılıp faal halde olması gerekiyor. Eğitimin bilimsel, kültürel ve sosyal yönünü bu tür salonlarla aşmamız lazım” dedi.

 

Vali Okutan, konuşmasının sonunda salonun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederken, eğitime verdiği katkılardan dolayı okulun aile birliği başkanı Vali Okutan’a bir plaket verdi.

 

Vali Okutan’ın konuşmasının ardından okulda yapılan çalışmaları gösteren bir sunum yapıldı. Sunumun ardından okul öğretmenleri ve Harran Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencilerinin hazırladığı müzik dinletisi sunuldu.

 

Törenin sonunda Yenice İlköğretim Okulunda okul öncesi eğitim gören öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle