Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Yeni yılın ilk bebeği; Yusuf bebek (VİDEO)

Yeni yılın ilk bebeği; Yusuf bebek (VİDEO)

Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde doğan yeni yılın ilk bebeğinin adı yusuf sakar oldu.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2012 Pazar 12:29
Yeni yılın ilk bebeği; Yusuf bebek (VİDEO)
Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğumevi Hastanesinde 1 yıl içersinde toplam doğan bebek sayısı 24.242 oldu. bunun 17.880'i normal doğum şekli ile doğarken 6362 bebek ise sezeryanla doğdu. Şanlıurfa merkezde 2012'in ilk bebeği saat 00:03’de doğdu. Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde, Halil sakar ile Zehra Sakar  çiftinin normal doğumla dünyaya gelen 3 kilo 50 gram ağırlığındaki bebek Yusuf ismini aldı. Bebeğin Babası doğum esnasında eşinin yanında olmadığı için kendisiyle telefonla irtibata geçen GAPHA muhabiri Abdullah TOPRAK; ‘’Çalışmayan işsiz Baba Halil Sakar’la konuştu ve baba  doğan çocuğunun yılın ilk çocuğu olmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Herkesin yeni yılını kutlayan Anne ve baba, barış dolu bir yıl geçirilmesini diledi. İkinci kez Anne olmanın sevincini yaşadığını ifade eden Zehra Sakar  İkinci kez Anne oldum. Herkesin yeni yılını kutluyorum. Çocuğuma eşim Halil ve ben isminin Yusuf olmasını istedik. Allah’a Şükürler olsun normal doğumla sağlık’lı bir bebek dünyaya geldi dedi. Hastanenin Başhekimi Mehmet Demir de yaptığı açıklamada, hastanede doğan yeni yılın ilk bebeğinin ve annesinin sağlığının iyi olduğunu, yılın son gününde 17.880 bebeğin dünyaya geldiğini belirterek, 2011 yılında hastanelerinde 17.880 normal şekilde doğum olurken, 6361 ise Sezeryanla doğdu. Toplam bu yıl doğan bebek sayısı 24.242 doğumun gerçekleştiğini kaydetti.
GAPHA
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Tıp'ın başhekimi değişti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com