Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Yeni Yılda Nüfus Cüzdanı Bedelleri Açıkladı

Yeni Yılda Nüfus Cüzdanı Bedelleri Açıkladı

Şanlıurfa il Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Yeni Yılda Nüfus Cüzdanı, Aile Cüzdanı, Mavi Kartların, Bedelleri ne kadar olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2015 Pazartesi 14:28
Yeni Yılda Nüfus Cüzdanı Bedelleri Açıkladı

Şanlıurfa il Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden yapıln açıklamada şöyle denildi; "Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünün 40 nolu tebliği Resmi Gazetenin 31 Aralık 2014 tarih ve 29222 sayılı nüshasında yayımlanmıştır. Söz konusu tebliğe göre 210 sayılı Değerli Kâğıtlar Kanunu ile değerli kâğıt kapsamında olan; Nüfus Cüzdanı, Uluslararası Aile Cüzdanı ve Mavi Kartlara 2015 yılında uygulanacak satış bedelleri de belirlenmiştir.
Muhasebat Genel Müdürlüğünün 40 nolu tebliği gereğince 2015 yılında;
        Nüfus Cüzdanları       = 7,50 TL
        Aile Cüzdanları          =75 TL.
        Mavi Kartlar              = 7,50 TL'den satılacaktır.
Ayrıca 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 41(3) maddesi gereğince doğum bildirimlerinin kanuni süresi içinde çocuk doğduğu tarihten itibaren (otuz gün) yapılması halinde düzenlenecek nüfus cüzdanlarından değerli kâğıt bedeli alınmaz. Çocuğun doğduğu tarihten itibaren otuz gün (30) içinde nüfus müdürlüğüne bildirmeyenlerden nüfus cüzdan bedeli alınacağı gibi kanunun 68/b maddesi gereğince idari para cezası uygulanmaktadır. Vatandaşların cezalı duruma düşmemeleri için çocuklarını kanuni süre içinde nüfus müdürlüğüne bildirip nüfus cüzdanı almaları gerekmektedir."

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osmanbey’de 10 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com