Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Yeni Türk Ticaret Kanunu masaya yatırıldı

Yeni Türk Ticaret Kanunu masaya yatırıldı

Şanlıurfa Ticaret Borsası üyeleri, şirketler hukukunda birçok yenilik getiren ve yürürlüğe girmesi beklenen Yeni Türk Ticaret Kanunu hakkında bilgilendirildi.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2012 Çarşamba 22:01
Yeni Türk Ticaret Kanunu masaya yatırıldı
Şanlıurfa Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Nihat Taş, Buğday Pazarı Zahireciler Borsası’nda bulunan esnafa, Temmuz ayında yürürlüğe girmesi beklenen Yeni Türk Ticaret Kanunu hakkında bilgi verdi.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Buğday Pazarı Satış Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Ticaret Borsası üyelerine bilgi veren Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Nihat Taş, Yeni Türk Ticaret Kanunun neler getirdiğinin, bölgesel toplantılar yapılarak anlatılması gerektiğini aktardı. Taş, yeni kanunun şirketler hukukunda ciddi yenilikler içerdiğini hatırlatarak özellikle şirketlerden borç alma, para çekme cezalarının çok ağır olduğunu söyledi. Şirketleri, özellikle adres güncellemeleri yapması gerektiği konusunda uyaran Taş, “Şirket üzerinden borç para vermeyin. Bu Yeni Türk Ticaret Kanununa göre çok ciddi bir suçtur ve 73 bin liraya varan cezası var.” diye konuştu.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ise, yaptığı açıklamada,  Yeni Türk Ticaret Kanununun yürürlüğe girmesi durumunda borsa üyelerinin tekrar bilgilendirileceğini aktardı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com